10:28 19.11.2021

Зеленський ветував закон про держфінансування партій

2 хв читати
Зеленський ветував закон про держфінансування партій

Президент України Володимир Зеленський повернув зі своїми пропозиціями до Верховної Ради на доопрацювання закон, який вносить зміни до регулювання фінансування діяльності політичних партій, ухвалений депутатами 2 листопада 2021 року.

Як свідчать дані на сайті українського парламенту, документ повернуто з пропозиціями президента 18 листопада і цього самого дня направлено на розгляд профільного комітету з питань правової політики.

Як повідомлялося, 9 листопада голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков закликав президента України Володимира Зеленського накласти вето та повернути на доопрацювання Верховній Раді закон, який вносить зміни до регулювання фінансування діяльності політичних партій.

В агентстві наголосили, що до відповідного законопроекту №5253-1 під час голосування депутати внесли зміни, які можуть дозволити партіям приховувати свої справжні витрати.

Зокрема, закон містить окремі норми, які і далі створюють передумови для непрозорої діяльності політичних партій, оскільки він не відновлює звітування партій, яке було призупинене на початку 2020 року через карантинні обмеження, спричинені пандемією COVID-19.

Крім того, закон дозволяє партіям звітувати не про всі свої фінансові зобов'язання та дозволяє не вважати внесками на користь партії роботи, товари чи послуги, необхідні для протидії COVID-19, без визначення періоду дії цієї норми (безстроково).

2 листопада Верховна Рада ухвалила закон про зміну процедури припинення фінансування партій.

Документ передбачає вдосконалення процедур зупинення та припинення державного фінансування статутної діяльності політичних партій.

Законопроект залишає за НАЗК повноваження щодо контролю за партійними фінансами і водночас пропонує уточнити окремі підстави для зупинення та припинення державного фінансування статутної діяльності політсил.

Йдеться про неподання партіями звіту про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, подання звіту, в якому зазначені недостовірні відомості, що відрізняються від достовірних на суму понад 100 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня звітного року, а також якщо такий звіт оформлено з грубим порушенням встановлених законом вимог.

Законопроект також пропонує надати партіям можливість у разі встановлення обставин, які є підставами для зупинення чи припинення держфінансування, усувати їх чи надавати письмові пояснення з необхідними документами та доказами.

Відповідно до законопроекту, також встановлюються додаткові вимоги щодо обґрунтованості та оприлюднення рішень НАЗК щодо зупинення або припинення держфінансування партій.

Крім того, законопроект підвищує до 100 прожиткових мінімумів для працездатних осіб розмір розбіжності між відомостями, зазначеними у звіті партії, та достовірними відомостями, для зупинення або припинення держфінансування, а також пропонує передбачити можливість розміщення коштів політсили (зокрема, коштів держфінансування) на депозитних рахунках з метою одержання пасивного доходу у вигляді відсотків (такий пасивний дохід не вважається внеском на користь політичної партії).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА