Інтерфакс-Україна
10:13 22.11.2021

В Ірані розпочали слухання у справі про збитий літак "МАУ", але Україні так і не надали запитані документи

3 хв читати
В Ірані розпочали слухання у справі про збитий літак "МАУ", але Україні так і не надали запитані документи

У Міністерстві закордонних справ України взяли до відома інформацію про початок слухань у військовому суді Ірану справи про збитий літак "Міжнародних авіаліній України" (рейс PS 752), перше засідання якого відбулося 21 листопада в Тегерані, проте зазначають, що Іран не відповів на запити про міжнародну правову допомогу в цій справі.

"Міністерство закордонних справ України також висловлює подяку за запрошення посла України взяти участь у цьому засіданні. Водночас станом на сьогодні запити про міжнародну правову допомогу у кримінальному провадженні, направлені українською стороною до компетентних органів Ісламської Республіки Іран, не виконано в повному обсязі, запитувані документи та інформацію іранська сторона не надала. У зв’язку з цим вважаємо недоцільною участь посла України в Ісламській Республіці Іран у формальному судовому засіданні, де буде зачитано обвинувальний акт", - ідеться в заяві МЗС України.

У відомстві закликали Іран виконати свої зобов’язання за міжнародним правом та надати запитувану інформацію українським компетентним органам. "Наша мета залишається незмінною – встановлення істини та притягнення винних до відповідальності", - наголошується в заяві.

Як повідомлялося, 8 січня 2020 року пасажирський літак Boeing 737-800 авіакомпанії "МАУ", який мав виконати рейс PS752 за маршрутом Тегеран-Київ, був збитий у районі міжнародного аеропорту ім. Імама Хомейні в Тегерані відразу після зльоту.

На борту перебували 167 пасажирів і дев'ять членів екіпажу. Усі вони загинули. Серед загиблих - 11 громадян України (зокрема дев’ять членів екіпажу), 82 громадянина Ірану, 63 - Канади, 10 - Швеції, 4 - Афганістану, по 3 - ФРН та Великої Британії.

Іранська влада 11 січня визнала, що іранські військові помилково збили Boeing. Пізніше командувач аерокосмічних сил Корпусу вартових Ісламської революції (КВІР) Амір Алі Хаджізаде заявив, що бере на себе всю відповідальність за аварію українського літака.

Наприкінці липня 2020 року в Києві відбулися переговори з іранською стороною щодо виплати компенсацій за збитий літак "МАУ". 20 жовтня Україна та Іран завершили другий раунд переговорів стосовно збитого літака "МАУ" поблизу Тегерана.

У лютому 2021 року ЗМІ опублікували аудіозапис, де людина, яку джерела впізнають як міністра закордонних справ Ірану Мохаммада Заріфа, обговорює можливість того, що знищення рейсу PS752 було навмисним актом. Заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін заявив, що органи досудового розслідування і прокуратури України досліджують аудіозапис.

За словами генпрокурора Ірини Венедіктової, українські прокурори роблять усе можливе, щоб встановити об'єктивну істину у справі, активно реалізуючи інструмент направлення запитів про міжнародну правову допомогу. Водночас іранська сторона так і не надала повних відповідей на українські запити про міжнародну правову допомогу, а останній із них узагалі залишила без реагування. Вона уточнила, що вже відбулося три раунди офіційних українсько-іранських переговорів, проте через 4 місяці жодної відповіді від компетентних органів Ісламської Республіки Іран так і не отримано.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Маркарова зустрілася у Києві з тимчасовою повіреною у справах США в Україні

Екснардепа Світлану Заліщук призначено послом України у Швеції – указ

"Кріт" ФСБ, який шпигував для ворога у лавах Укртелекому, отримав 15 років тюрми - СБУ

ВАКС заочно арештував власницю компаній-постачальниць в справі "золотих яєць" Міноборони

Заходи примусу під час працевлаштування ветеранів неефективні, наголошує нардеп Тарасенко

"Азов" у треті роковини теракту в Оленівці: Пам'ятаємо. Помстимося

Зеленський доручив Умєрову та Шмигалю підготувати пропозиції щодо удосконалення процесу підготовки списків для обмінів

Ердоган: в найближчий період у Туреччині буде підготовлено ґрунт для організації столу мирних переговорів між Україною та РФ

Трамп повторив загрозу вторинних санкцій, якщо не буде українського врегулювання до кінця дедлайну

Трамп заявив, що не дуже зацікавлений у подальших контактах із Путіним

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА