07:49 25.11.2021

ВПС США в Неваді відпрацювали завдання ядерного авіаудару

2 хв читати
ВПС США в Неваді відпрацювали завдання ядерного авіаудару

Американські винищувачі F-15E здійснили навчальне бомбометання із застосуванням неозброєних ядерних авіабомб у штаті Невада, повідомили ВВС США.

У рамках навчань ВПС США винищувачі F-15E Strike Eagle з неозброєними тактичними авіабомбами B61-3 та B61-4 піднімалися з авіабази Нелліс у Неваді для проведення бомбометання, йдеться у повідомленні.

Бомбометання було проведено на полігоні Тонопа в штаті Невада на початку осені "з метою перевірки можливостей F-15E щодо доставки до цілі тактичної ядерної зброї серії B61", йдеться у повідомленні.

Раніше Національне управління ядерної безпеки США повідомило, що незабаром планується розпочати серійне виробництво нової тактичної ядерної авіабомби B61-12.

Передбачається, що вже у 2022 році вони надійдуть на заміну застарілим варіантам цієї авіабомби (В61-3 та В61-4) на американські склади на континентальній частині США та Європі.

За наявними даними, авіабомби B61-12 (з потужністю 0,3, 1,5, 10 або 50 кілотонн), зокрема, будуть розміщені у підземних складах на авіабазах у Німеччині, Бельгії, Нідерландах, Італії та Туреччині, які перебувають під контролем американських військових.

За різними оцінками, на європейському театрі військових дій США мають від 100 до 150 ядерних авіабомб для застосування тактичної авіацією. Вони призначені для оснащення тактичних винищувачів-бомбардувальників F-35А, F-15E та F-16C/D, F/A-18 і Tornado ВПС США та інших країн-членів НАТО.

Особливість нової авіабомби, яка прийде на зміну старої моделі, полягає у хвостовому оперенні. Воно робить бомбу керованою і точнішою, що дозволяє не спускати її з парашутом, а скидати з літака, що летить на великій висоті, після чого бомба автономно планує у бік цілі багато кілометрів, у разі потреби "підрулюючи" до неї.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА