16:12 28.11.2021

В ООН прогнозують скорочення населення України до 35 млн до 2050 року

3 хв читати
В ООН прогнозують скорочення населення України до 35 млн до 2050 року

Населення України скорочується і, ймовірно, зменшиться до 35 млн до 2050 року, йдеться в аналітичній довідці Організації Об'єднаних Націй стосовно демографічних процесів в Україні.

"Населення України скорочується одним із найшвидших у світі темпів і, ймовірно, зменшиться до 35 млн до 2050 року. Низький коефіцієнт народжуваності, високий рівень смертності та постійне зростання рівня зовнішньої міграції руйнують людський капітал України, а отже - і основу для сталого розвитку", - йдеться в документі, оприлюдненому на сайті ООН.

У ньому наголошується, що недостатній рівень добробуту та відсутність у жінок можливостей поєднувати кар'єру й догляд за дітьми залишається одним із чинників, які заважають українцям мати бажану кількість дітей.

"Поширеність поведінки з високим ступенем ризику та неінфекційні хвороби є основними причинами одного з найвищих рівнів смертності в Європі, особливо серед чоловіків. Близько третини українців помирають у віці до 65 років. Більше ніж половині цих смертей можна запобігти", - наголошують в ООН.

Там уточнюють, що, за даними приблизних підрахунків, за межами країни постійно перебуває близько 3 млн українських працівників, і їхня чисельність, ймовірно, надалі зростатиме.

"Третина нещодавнього зростання рівня міграції відбулася за рахунок українців віком до 35 років, які переважно мають кращу освіту, ніж ті, хто залишається в Україні", - додають в ООН.

В організації наголошують, що за поточних рівнів скорочення населення чисельність людей працездатного віку скоротиться на 30% до 2050 року, а також додають, що Україна є одним із лідерів за рівнем старіння населення в Європі.

У зв'язку з зазначеними фактами в ООН пропонують Україні вжити низку заходів, що сприяють поліпшенню демографічної ситуації, серед яких, зокрема, проведення перепису населення, впровадження недискримінаційної політики для забезпечення інклюзивності, яка дасть змогу молоді та людям похилого віку "робити повноцінний внесок у життя суспільства, отримуючи необхідну допомогу, послуги та соціальний захист".

Крім того, українській владі рекомендують створити умови для посилення гендерної рівності, що дасть змогу збільшити рівень участі жінок на ринку праці, а також продовжувати реформу охорони здоров'я, зокрема, підвищувати фінансування медичної галузі.

Також уряду рекомендують створити комплексну систему управління міграцією. В ООН наголошують, що міграційна політика держави повинна не тільки враховувати градієнти заробітної плати, а й вирішувати проблеми мігрантів, пов'язані з низьким рівнем життя, корупцією, якістю роботи установ, а також недостатнім доступом до основних послуг, таких як освіта, охорона здоров'я, безпека і система правосуддя.

"Використання потенціалу українських мігрантів для розвитку сприяє економічному зростанню і покращує внутрішні можливості. Потрібно впровадити більш вигідні офіційні канали здійснення грошових переказів для заохочення внутрішніх інвестицій, а також механізми циркулярної міграції для стимулювання передачі знань і технологій", - ідеться в документі.

У ньому також наголошується на необхідності розгляду урядом можливостей відкриття шляхів безпечної та регулярної міграції, відповідно до демографічних потреб і потреб ринку праці, що дасть змогу стимулювати іноземних працівників шукати роботу в Україні.

"Потрібно також розробити належні механізми та програми стосовно неврегульованих мігрантів, які вже перебувають на території України", - наголошують в ООН.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Арахамія пояснив, чому Кабмін відкликав законопроект про перехідний період на Донбасі

Порошенко покинув будівлю ДБР через сім хвилин після прибуття

США консультуються з союзниками на тему можливого перекидання підкріплень на схід Європи

Рада має намір цього тижня проголосувати за введення Дня української державності

Українці зможуть використати кошти, отримані за програмою "є-Підтримка", для оплати комунальних послуг

Коронавірусом хворіють 8% нардепів фракції "Слуга народу" - Арахамія

Голови київських райдержадміністрацій призначатимуться та звільнятимуться за пропозиціями прем'єра

Німеччина стала четвертою країною, яка евакуювала частину співробітників свого посольства з України

Зеленський про підсумки РНБО: Ми працюємо заради повної деескалації на Донбасі та мирного врегулювання

Заробітна плата лікарів у січні становитиме щонайменше 20 тис. грн - Шмигаль

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА