18:42 29.11.2021

Потенційна військова операція РФ передбачатиме великий сегмент дій у Чорному морі - Кулеба

3 хв читати
Потенційна військова операція РФ передбачатиме великий сегмент дій у Чорному морі - Кулеба

Потенційна військова операція РФ передбачатиме великий сегмент військових дій у Чорному морі, тому агресивна поведінка Росії – це проблема не лише України, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

"Згідно з інформацією, доступною нам, потенційна військова операція, здійснювана Росією, передбачатиме великий сегмент військових дій у Чорному морі. Тому Румунія та інші партнери з Чорного моря, на нашу думку, мають бути настільки ж занепокоєні планами Росії, як Україна, і настільки ж прихильними стримувати Росію, як ми віддані це робити", - сказав Кулеба на онлайн-брифінгу у понеділок.

Міністр зазначив, що агресивна поведінка Росії – це не лише проблема України.

"Це також велика проблема для наших найближчих сусідів та партнерів", - наголосив він.

Кулеба зазначив, що Росія використовує газ як зброю, щоб посилити енергетичну кризу в Європі, використовує мігрантів як зброю для ескалації напруженості на білоруському кордоні з Литвою та Польщею, посилює кібератаки та дезінформацію, намагається дестабілізувати внутрішню ситуацію в Україні.

"Усі ці елементи - частина зусиль Росії серйозно дестабілізувати регіональну безпеку. За найгіршого сценарію Росія може спробувати підірвати всю архітектуру безпеки, яка встановилася після холодної війни, в Європі та перекроїти кордони силою знову, як вона вже зробила у 2008 році в Грузії та у 2014 році, коли вона окупувала український Крим і розпочала війну у східному регіоні України, на Донбасі", - пояснив він.

Міністр вважає, що Росія діє у такий спосіб нині, оскільки бачить можливість діяти за цим планом.

"Наші ключові європейські союзники - Німеччина та Франція - зосереджені на своїх внутрішніх справах. У Німеччині нещодавно відбулися вибори, а у Франції вибори незабаром відбудуться. Російський геополітичний проект газопроводу "Північний потік 2" - на стадії сертифікації. Володимир Путін вважає, що Захід слабкий і нерішучий, особливо наразі, він може бути впевнений у тому, що це правильний момент, щоб змістити баланс сил у регіоні в особистих цілях. Я вважаю, ми маємо довести йому протилежне, і ми можемо зробити це. Головна мета нині – стримати Росію та демотивувати її від подальших агресивних дій", - заявив Кулеба.

За його словами, для досягнення цієї мети Україна запропонувала партнерам всеосяжний пакет зі стримування із трьох рівнів, що передбачає політичне стримування, економічне стримування та стримування з безпеки.

Кулеба зазначив, що Україна закликає партнерів "розпочати дискусію про конкретні економічні обмеження для Росії, які будуть негайно застосовані, щойно Москва вирішить розпочати нову військову наступальну операцію проти України", а також закликає партнерів "поглиблювати співпрацю з Україною в секторах безпеки та оборони".

"Чим сильнішою буде Україна, тим менш імовірно, що Росія ризикне ще однією широкомасштабною військовою атакою", - підсумував він.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Туреччині не потрібна напруженість навколо України, вона, як і раніше, готова прийняти переговори Зеленського та Путіна

США у разі нападу РФ на Україну застосують санкції проти російського керівництва

США вивчають можливості підтримки економіки України

Радники лідерів глав нормандського формату задекларували розбіжності, але виявили бажання працювати над ними

Єрмак вважає зустріч радників лідерів нормандського формату його реанімацією

У Німеччині обговорюють можливість передачі Естонією німецьких гаубиць Україні

У НАТО знову заявляють, що не підуть на компроміс щодо права кожної країни обирати бути чи не бути членом альянсу

НАТО передав Росії письмові пропозиції на висунуті раніше Кремлем вимоги

Зеленський затвердив положення про проходження контрактної служби в УДО

За попередній тиждень у світі знову було зафіксовано рекордну кількість випадків COVID-19

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА