09:32 01.12.2021

В Узбекистані водіям дозволили їзду без прав

1 хв читати
В Узбекистані водіям дозволили їзду без прав

Поправки до законодавства Узбекистану, що передбачають можливість користування телефоном водіями, а також не возити із собою права і техпаспорт, опубліковані в середу в офіційних виданнях країни та набули чинності.

Поправки до Адміністративного кодексу ухвалені у жовтні 2021 року Законодавчою (нижньою) палатою парламенту, схвалені сенатом країни 19 листопада та підписані президентом Шавкатом Мірзійоєвим.

Відповідно до поправок, водіям дозволяється під час водіння користуватися телефоном через навушники та інші технічні пристрої. Також скасовано штраф за встановлення монітора (дисплея) у передній частині салону автомашини. Штраф у розмірі однієї базової розрахункової величини ($25) збережеться за перегляд на моніторі теле- та відеопрограм під час керування автомобілем.

Поправки, що дозволяють водіям за наявності паспорта або ID-картки не возити із собою права і техпаспорт, набувають чинності з 1 березня 2022 року.

"У разі наявності із собою біометричного паспорта або ідентифікаційної ID-картки, виданих органами внутрішніх справ або консульськими установами Республіки Узбекистан, водію не потрібно мати документ на право керування транспортним засобом", - ідеться у документі.

Водночас ухвалені поправки не поширюються на автомобілі з іноземними номерами, а також на водіїв, які отримали посвідчення за межами Узбекистану. Вони будуть зобов'язані пред'являти під час водіння посвідчення водія і техпаспорт.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА