Інтерфакс-Україна
14:46 02.12.2021

До суду передано обвинувачення проти експерта у справі СЗН

2 хв читати
До суду передано обвинувачення проти експерта у справі СЗН

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) скерували до суду справу щодо колишнього заступника директора ДП "УкрДІАП" за обвинуваченням у зловживанні службовими повноваженнями як особою, яка надає послуги експерта, та у складанні неправдивого висновку експерта в суді.

"Обвинувачена склала завідомо недостовірний висновок, який став підставою для винесення рішення Господарського суду Рівненської області, який у серпні 2017 року відмовив у визнанні права власності на частину української частини магістрального нафтопродуктопроводу "Самара – Західний напрямок" за державою. Детективи встановили, що експерт свідомо виклала висновки в інтересах приватного суб’єкта господарювання", - повідомляється на сайті НАБУ.

Отже, ТОВ "Прикарпатзахідтранс" на підставі судового рішення, що базувалося на явно неправдивому висновку експерта, безпідставно отримало у власність частину магістрального нафтопродуктпроводу "Самара – Західний напрямок" (СЗН), що має важливе господарське та оборонне значення, розповіли у відомстві.

Її дії кваліфіковано за ч.3 ст.365-2, ч.2 ст.384 Кримінального кодексу України. 11 лютого 2021 року експерту повідомили про підозру.

"Розслідування інших епізодів триває, слідство вживає всіх необхідних заходів для встановлення інших можливих до причетних до вчинення злочину осіб", - ідеться у повідомленні.

Ділянка нафтопродуктопроводу СЗН протяжністю близько 1,1 тис. км призначена для прокачування дизельного пального з РФ та Білорусі і для внутрішніх потреб України, і для транзиту до Європи, зокрема до Угорщини. Проектна потужність магістралі - 3,5 млн тонн на рік.

Українська ділянка СЗН донедавна належала ТОВ "Прикарпатзахідтранс" (Рівне). До 2016 року компанія було структурним підрозділом російської "Транснафти". У лютому 2016 року "Транснафта" продала "Прикарпатзахідтранс" швейцарській International Trading Partners AG. На сьогодні "Прикарпатзахідтранс" належить білоруському Нафтобітумному заводу (51%), International Trading Partners (48%) і Анатолію Шеферу (1%).

Трубопровід був збудований за часів СРСР і після проголошення незалежності України мав перейти у власність держави на підставі правонаступництва як магістральний. Водночас структура "Транснафти" не передала його у власність України.

"Укртранснафта", 100% акцій якої перебуває в управлінні НАК "Нафтогаз України", є оператором нафтотранспортної системи країни.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сі Цзіньпін у Москві: Китай співпрацює з Росією, щоб спільно просувати рівноправний і впорядкований багатополярний світ і всеосяжну, загальнокорисну економічну глобалізацію

Лубінець закликав міжнародну спільноту посилювати тиск на РФ у зв’язку із систематичними порушеннями прав людини на ТОТ

Кабмін виділив Міноборони 10 млн грн на ремонт військової автотехніки, закупівлю оргтехніки та меблів

Розпочала роботу освітня платформа для жителів Криму - Міносвіти

Кабмін передбачив повернення грошової допомоги у разі появи чи установлення місця знаходження військового, який раніше значився загиблим

Кабмін розподілив майже 1,3 млрд грн субвенції на облаштування укриттів, створення та модернізацію їдалень у військових ліцеях

Генштаб ЗСУ: Українські сили на Курщині станом на 16:00 відбили три атак росіян, ще чотири бої тривають

Генштаб ЗСУ: на покровському та новопавлівському напрямках з початку доби ворог здійснив по 18 атак

Ще дев'ятьох дітей повернули в Україну з тимчасово окупованих територій

Кабмін затвердив угоду з Туреччиною про співробітництво в галузі освіти

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА