19:09 02.12.2021

Майже половина українців не підтримують ідею запровадження подвійного чи множинного громадянства – опитування

2 хв читати
Майже половина українців не підтримують ідею запровадження подвійного чи множинного громадянства – опитування

Майже кожен другий українець (48%) взагалі не підтримує ідею запровадження подвійного чи множинного громадянства в Україні, водночас 24% жителів України висловлюються за можливість запровадження для українців подвійного (множинного) громадянства всіх країн без винятків.

Про це свідчать результати загальнонаціонального соціологічного дослідження, яке проводилося з 22 жовтня до 12 листопада Фондом "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології, оприлюднені на сайті Фонду у четвер.

Зазначається, що ще 11% респондентів підтримують цю ідею, якщо подвійне громадянство буде дозволене лише з країнами-членами ЄС і НАТО, 7% можуть підтримати запровадження такого громадянства з усіма країнами, окрім Росії; майже 5% виступають за подвійне громадянство лише з колишніми республіками СРСР.

Важко визначитися з відповіддю лише 5% опитаних.

Як випливає з аналізу результатів дослідження, в українському суспільстві сьогодні відсутня підтримка ідеї запровадження подвійного (множинного) громадянства. Можна також припустити, що заперечення проти такої ідеї зумовлене російською агресією, зокрема насильницькою паспортизацією громадян України у Криму та в окупованих районах Донецької та Луганської областей. Респонденти можуть побоюватися, що у разі безумовного поширення подвійного громадянства на всі країни Росія скористається цим для ще більшого впливу на Україну", - йдеться в аналітичному коментарі соціологів.

Опитування проводилося з 22 жовтня до 12 листопада 2021 року методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера; computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки номерів мобільних телефонів у всіх областях України, крім територій, які тимчасово не контролюються владою України: АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей. Вибірка репрезентативна для дорослого населення (вік 18 років та старше) України. В результаті польового етапу було зібрано 2003 анкети.

Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0.95 та з урахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 2.4% для показників близьких до 50%, 2.1% – для показників близьких до 25%, 1.5% – для показників близьких до 10%.

Докладніше з результатами опитування можна ознайомитися на сайті Фонду.

Як повідомлялося, президент України Володимир Зеленський у четвер зареєстрував у Верховній Раді законопроект про внесення змін до закону "Про громадянство України" про заснування та порядок набуття та припинення громадянства №6368 (текст законопроекту оприлюднено на сайті парламенту).

 

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Туреччині не потрібна напруженість навколо України, вона, як і раніше, готова прийняти переговори Зеленського та Путіна

США у разі нападу РФ на Україну застосують санкції проти російського керівництва

США вивчають можливості підтримки економіки України

Радники лідерів глав нормандського формату задекларували розбіжності, але виявили бажання працювати над ними

Єрмак вважає зустріч радників лідерів нормандського формату його реанімацією

У Німеччині обговорюють можливість передачі Естонією німецьких гаубиць Україні

У НАТО знову заявляють, що не підуть на компроміс щодо права кожної країни обирати бути чи не бути членом альянсу

НАТО передав Росії письмові пропозиції на висунуті раніше Кремлем вимоги

Зеленський затвердив положення про проходження контрактної служби в УДО

За попередній тиждень у світі знову було зафіксовано рекордну кількість випадків COVID-19

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА