07:21 03.12.2021

США та ЄС підтвердили готовність до співпраці з протидії Китаю

1 хв читати
США та ЄС підтвердили готовність до співпраці з протидії Китаю

Сполучені Штати і Євросоюз заявили про готовність спільними зусиллями протистояти політиці Китаю, яка викликає у них загальне занепокоєння, йдеться в прес-релізі за підсумками раунду діалогу США - ЄС щодо Китаю, що відбувся у Вашингтоні, поширеному прес-службою американського Держдепартаменту.

У діалозі взяли участь перший заступник держсекретаря США Венді Шерман та генсек зовнішньополітичної служби Євросоюзу Стефано Санніно.

"Вони обговорили зростаючий список дій Китаю, що викликають занепокоєння, зокрема тих, які порушують міжнародне право і суперечать спільним цінностям та інтересам Сполучених Штатів та ЄС", - йдеться у прес-релізі.

До таких дій китайської сторони вони включили, зокрема, політику Китаю в Південно-Китайському і Східно-Китайському морях і Тайванській протоці як таку, що "загрожує миру і стабільності в регіоні", а також "безпосередній вплив на безпеку і процвітання як Сполучених Штатів, так і Європейського союзу".

Під час діалогу було порушено питання необхідності тісної співпраці у різних форматах проти "тривалих порушень" прав людини в Китаї, включно з репресіями в Сіньцзяні та Тибеті, а також "ерозію автономії та демократії в Гонконгу".

Водночас США та ЄС "визнали важливість дипломатії з Китаєм, особливо там, де перетинаються інтереси і де можлива конструктивна співпраця". Це стосується проблем Ірану, Корейського півострова, зміни клімату, охорони здоров'я, наркоторгівлі, наголошується у прес-релізі.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА