Інтерфакс-Україна
15:53 03.12.2021

Зеленський не виконав взяті ним зобов'язання щодо боротьби з корупцією - опитування Active Group

2 хв читати
Зеленський не виконав взяті ним зобов'язання щодо боротьби з корупцією - опитування Active Group

 Більшість українців вважає, що президент України Володимир Зеленський не виконав взяті ним зобов'язання щодо боротьби з корупцією, половина опитаних покладає на нього відповідальність у цій сфері, вважаючи також, що глава держави має приймати остаточне рішення щодо призначення керівників антикорупційних органів.

Про це свідчать результати соціологічного дослідження компанії Active Group, оприлюднені в п'ятницю на прес-конференції в Києві.

Говорячи про оцінку українцями роботи правоохоронних органів за п'ятибальною шкалою, засновник соціологічної компанії Active Group Андрій Єременко зазначив: "Орган, який хоч якось сприймається позитивно, - це МВС (2,33% респондентів), а НАЗК, САП, Офіс генпрокурора мають низькі оцінки, менше ніж 2 бали".

За даними опитування, українці схильні покладати відповідальність за успіхи та провали у боротьбі з корупцією на главу держави - 57,6% опитаних висловили таку думку.

"Президент відповідальний за все і він має бути головним ініціатором, на другому місці - Верховна Рада, далі - Кабмін", - наголосив Єременко.

Відповідаючи на запитання про те, наскільки президент виконав свої обіцянки щодо боротьби з корупцією, 46,3% респондентів зазначили, що зовсім не виконав, ще 35,3% опитаних вважають, що швидше не виконав.

"11,1% респондентів вважає, що тією чи іншою мірою він виконав свої обіцянки, 81,6% опитаних - що не виконав або скоріше не виконав зобов'язання, які він взяв на себе у сфері боротьби з корупцією", - уточнив Єременко.

Щодо питання позитивної/негативної ролі громадських організацій у боротьбі з корупцією, то, згідно з результатами опитування, у цьому думки українців розділилися практично порівну.

Згідно з опитуванням, також неоднозначні українці у думці щодо участі міжнародних експертів в обранні керівництва антикорупційних органів: 40% респондентів ставляться до цього загалом позитивно, 42,3% - негативно.

Відповідаючи на запитання, чи має право президент проводити співбесіди з кандидатами на керівні посади в антикорупційні органи, тобто фактично приймати остаточне рішення в цих призначеннях, 52,3% респондентів зазначили, що глава держави однозначно або, найімовірніше, має це робити, не вважають так менше ніж третина опитаних - 28,1% респондентів.

Опитування проводила соціологічна компанія Active Group з 29 листопада до 1 грудня 2021 року, опитано 1200 респондентів-мешканців міст із населенням 50 тис. і більше за винятком окупованих територій. Похибка вибірки не перевищує 2,9%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Троє кліриків УПЦ (МП) на Київщині і Черкащині героїзували російських окупантів, їм повідомлено про підозру - СБУ

САП вимагає визнати необґрунтованими активи родини колишнього керівника одного з обласних ТЦК та СП вартістю понад 5,5 млн грн

ЄБРР та "Укрзалізниця" оголосили тендер на придбання газопоршневих електростанцій загальною потужністю 215 МВт

Працівнику виправної колонії РФ повідомили про підозру за знущання над українськими полоненими – Офіс генпрокурора

На Донеччині ДБР викрило командира, який незаконно виплатив підлеглій понад 800 тис. грн "фронтових"

В Ізюмському районі Харківщини ліквідовано 5 лісових пожеж, ще 2 локалізовано – ДСНС

Ратифікація угоди про копалини стане перевіркою на одностайність парламенту - Корнієнко

Драпатий привітав українських захисників з Днем піхоти: Перемогу робить не наказ, не ракета. Робить піхотинець

В Армія+ з"явились 5 нових рапортів: довідка про УБД, витяги з наказу та послужного списку, а також щодо відпустки

Україна закликає усі іноземні держави утриматися від участі їхніх військовослужбовців у параді в Москві 9 травня - заява МЗС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА