Інтерфакс-Україна
07:10 06.12.2021

NASA має намір додати три місії до МКС на космічних кораблях SpaceX

3 хв читати
NASA має намір додати три місії до МКС на космічних кораблях SpaceX

Національне управління Сполучених Штатів з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA) планує укласти контракт на три додаткові місії з транспортування астронавтів до МКС на космічних кораблях компанії SpaceX, йдеться в повідомленні про наміри NASA на сайті Системи розподілу контрактів США.

"NASA має намір укласти зі SpaceX контракт на позаконкурсній основі, за яким додадуться (до програми польотів до МКС - ІФ) три постсертифікаційні місії в рамках контракту з транспортування комерційних екіпажів, щоб NASA могло виконувати одну з обов'язкових умов угод з іноземними партнерами - знаходження екіпажу Міжнародної космічної станції (МКС)", - сказано в повідомленні.

Нині NASA має контракти про доставку екіпажів на МКС із двома компаніями – Boeing та SpaceX. Однак сертифікацію NASA для здійснення місій з транспортування астронавтів до МКС пройшли лише космічні кораблі SpaceX, оскільки Boeing сьогодні не здатний доставити людей на станцію через неготовність космічного корабля CST-100 Starliner та інші компоненти місії, необхідні для її здійснення.

Згідно з контрактом SpaceX і NASA, останній заявлений політ до МКС на кораблі Crew Dragon заплановано на березень 2023 року. Додавання трьох додаткових постсертифікаційних місій на кораблях SpaceX дозволить NASA заповнити кількість польотів, які призначалися Boeing.

В управлінні зазначили, що NASA, як і раніше, потребує двох підрядників з метою транспортування екіпажів на МКС для додаткової впевненості в безперервному транспортуванні астронавтів до станції і назад на Землю. Там також наголосили, що управління налаштоване чергувати місії SpaceX і Boeing, щойно компанії будуть здатні виконувати умови контракту на рівних.

У жовтні цього року керівник програми NASA з комерційних пілотованих польотів Стів Стіч заявив про плани NASA домагатися збільшення кількості польотів на МКС цими двома компаніями.

"І SpaceX, і Boeing отримали шість постсертифікаційних місій польотів на МКС за контрактом, загалом шість на дві компанії. Boeing отримав право провести три з них. Зараз ми знаємо, що робота МКС буде продовжена на строк пізніше 2024 року. Тому зараз ми шукаємо спосіб додати кількість місій в обидва контракти, і в наступні кілька місяців стане зрозуміло, що буде зроблено щодо цього (...) Ми хочемо, щоб і SpaceX, і Boeing літали раз на рік", - сказав Стіч.

У 2014 році NASA уклало контракти з Boeing та SpaceX щодо транспортування екіпажів на міжнародну станцію в рамках програми комерційного транспортування екіпажів на МКС.

У рамках контракту з NASA корпорація Boeing отримала понад $5 млрд на розробку, виробництво корабля Starliner, а також здійснення його місій з доставки астронавтів на МКС та повернення їх на Землю. Він призначений для екіпажу у складі до семи осіб.

Інша американська компанія - SpaceX - за подібним контрактом з NASA отримала $3,1 млрд для розробки свого космічного корабля Crew Dragon, який вже здійснив низку пілотованих польотів на МКС.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Єврокомісія завершує роботу над новими пропозиціями щодо лібералізації торгівлі між Україною та ЄС

На Харківщині ворожий дрон поцілив біля цивільної автівки, постраждало подружжя - прокуратура

Комітет Ради з нацбезпеки у вівторок розгляне законопроєкти про продовження строків дії воєнного стану та мобілізації - нардеп

Кабмін погодив призначення Олійника заступником голови Київської ОДА

УЗ повернула пропозиції партнерів до програми лояльності "Залізні друзі"

В Херсонській області знищено 2 станції РЕБ противника "Борисоглєбськ-2"

СБУ та Нацполіція проводять обшук в канцелярії Київської митрополії УПЦ МП – джерело

Площа контролю ЗСУ у Суджанському районі скоротилася за тиждень майже удвічі, свідчать дані DeepState

Швеція не знайшла свідчень навмисного пошкодження у 2024 р. підводних кабелів судном під прапором КНР

З початку року на фронт поставлено 420 тис. дронів – АОЗ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА