Інтерфакс-Україна
19:19 07.12.2021

Мінекономіки пропонує підняти поріг для спрощених закупівель із 200 тис. грн до 500 тис. грн

2 хв читати
Мінекономіки пропонує підняти поріг для спрощених закупівель із 200 тис. грн до 500 тис. грн

Міністерство економіки пропонує підвищити поріг вартості товарів та послуг для здійснення закупівель за спрощеною процедурою з 200 тис. грн до 500 тис. грн та перевести на спрощену процедуру всі закупівлі для боротьби з COVID-19, свідчить відповідний законопроект на сайті міністерства, оприлюднений для обговорення.

Згідно з ним, зниження порога до 0,5 млн грн сприятиме оперативному проведенню замовниками закупівель та дасть їм змогу використовувати електронний каталог замість підготовки документів, а також скоротить навантаження на Антимонопольний комітет як орган оскарження.

У міністерстві зазначили, що вимоги до постачальників товарів або послуг у спрощених закупівлях не такі високі, на відміну від процедури закупівлі. Їхньою перевагою є те, що замовнику не потрібно готувати тендерну документацію, а постачальники кваліфікуються один раз – під час підключення до електронного каталогу централізованою закупівельною організацією, що є адміністратором такого каталогу.

Встановлені у 2015-му пороги для спрощених закупівель логічно було б переглянути через інфляцію, вважає заступник директора ДП "Прозорро" Наталія Шимків, слова якої наведено в повідомленні.

"Якщо говорити про прозорість, то наразі замовники закупівель вище 50 тис. грн зобов'язані проводити конкурентну закупівлю. Це може бути спрощена закупівля, але все одно відкрита, конкурентна. На прозорість така законодавча ініціатива не повинна вплинути, якщо не буде знято обов'язок проведення спрощеної закупівлі", - пояснила вона.

Крім цього, Мінекономіки запропонувало поширити спрощену систему закупівель для товарів, необхідних для боротьби із COVID-19.

"У 2020-му в розпал пандемії держава прийняла рішення дозволити робити закупівлі, необхідні для боротьби з COVID-19, але обов'язково звітувати про них у ProZorro. Цього літа Верховна Рада внесла зміни до закону: для частини товарів, необхідних для боротьби з пандемією, залишила можливість закупівель без конкурентних закупівель (перелік визначив Кабмін - ліки, вакцини тощо), а щодо інших товарів, які не входять до урядового переліку, закон зобов'язує здійснювати спрощену закупівлю", – пояснила Шимків.

Вона додала, що боротьба з пандемією, звісно, потребує оперативності, і не завжди замовники можуть передбачити, що їм знадобиться та в яких кількостях, тоді як спрощена закупівля відбувається швидко – за часом вона триває трохи більше ніж тиждень.

"Законопроект пропонує проводити всі закупівлі товарів для боротьби з пандемією через спрощену процедуру", - наголосила заступник директора ProZorro.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Протилежні позиції Верховного суду щодо перевірки на плагіат дисертацій, захищених до 2014 року, створюють системну невизначеність - голова НАЗЯВО

Вітренку не подобається політика Міносвіти щодо реорганізації університетів і збільшення вартості за контрактне навчання

Вітренко: якщо матиму змогу, то братиму участь у наступних виборах ректора КНУ ім. Шевченка

Вітренко заперечує зв'язки з ексдепутатом Київради Комарницьким

Внаслідок серії ворожих ударів по Куп'янську постраждали четверо мирних мешканців

Росіяни ударили по Слов'янську з РСЗВ "Торнадо-С", загинув цивільний, ще троє дістали поранень

У Нікополі російський обстріл забрав життя 27-річної жінки

Близько 13:00 ворог завдав удару по території Сумської громади, загинули двоє людей

Вітренко подаватиме в суд, якщо НАЗЯВО не доведе наявність плагіату в його роботах

Ворог окупував Зірку на Донеччині та Білогорівку на Луганщині - DeepState

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА