Інтерфакс-Україна
11:50 12.12.2021

У ДСНС представили мобільний застосунок "порятунок у горах" з GРS-моніторингом

2 хв читати
У ДСНС представили мобільний застосунок "порятунок у горах" з GРS-моніторингом

У Державній службі з надзвичайних ситуацій (ДСНС) представили мобільний застосунок "порятунок у горах" як частину системи GРS-моніторингу для безпеки гірського туризму.

"Система GРS-моніторингу для удосконалення безпеки туристів складається з апаратно-програмного комплексу оперативного управління силами і засобами; автоматизованої системи прийому і обробки повідомлень про події від туристів; автоматизованої системи реєстрації туристичних груп і мобільного застосунку на ОС Android і iOS "порятунок в горах", – повідомили в прес-службі ГУ ДСНС в Івано-Франківській області.

Мобільний застосунок призначений для передачі сигналів SOS із географічними координатами при виникненні надзвичайних подій в гірській місцевості. Функціонал цього застосунку дає змогу верифікованим користувачам під час попаданні в складні ситуації в гірській місцевості одним натисканням відправляти в гірську пошуково-рятувальну службу повідомлення про НС з точними координатами місця події.

У прес-службі заявили, що цей застосунок зараз працює в тестовому режимі і доступний на сайті ГУ ДСНС України в Івано-Франківській області в розділі "Реєстрація туристичних груп", а вже через кілька днів його можна буде завантажити в Play Market.

Як зазначається, метою впровадження системи GРS-моніторингу є підвищення рівня безпеки в гірському туризмі, а саме: моніторинг пересування самостійних туристів і туристичних груп, які подорожують у гірській місцевості; удосконалення системи управління підрозділами при організації пошуково-рятувальних заходів у гірській місцевості через відстеження в реальному часі поточного місця знаходження пошуково-рятувальних груп і маршрутів їх пересування.

Цей інфраструктурний проект під назвою "Підвищення рівня безпеки та захисту населення в транскордонному регіоні шляхом посилення заходів з підготовки та співпраці у сфері управління надзвичайними ситуаціями – BRIDGE" здійснюється у рамках Спільної операційної програми Румунія-Україна 2014-2020.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

У Чорному морі - ворожі кораблі відсутні - ВМС ЗСУ

Дитячі літні табори в Криму можуть бути використані РФ для запобігання українським атакам по військових об'єктах окупантів – ISW

Білл Гейтс збирається витратити 99% своїх статків на благодійність

США і Росія вивчають шляхи відновлення поставок російського газу до Європи – ЗМІ

США закликають до, в ідеалі, 30-денного безумовного припинення вогню – Трамп після розмови з Зеленським

Росія не може розраховувати, що їй віддадуть територію, яку вона ще навіть не завоювала – Венс

Україна розраховує на інтеграцію своєї оборонної промисловості в європейський ОПК – Умєров

Привітали ратифікацію Верховною Радою угоди про економічне партнерство – Зеленський про телефонну розмову з Трампом

Проросійський лідер першого туру президентських виборів в Румунії хоче від України компенсації за переданий "Патріот" – ЗМІ

Президент Німеччини звинуватив Росію у поширенні історичної брехні, а США у зламі цінностей

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА