Інтерфакс-Україна
18:27 15.12.2021

Митрополит Епіфаній вручив Порошенку Хрест за заслуги перед ПЦУ

2 хв читати
Митрополит Епіфаній вручив Порошенку Хрест за заслуги перед ПЦУ

П'ятий президент України (2014-2019 рр.), лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко разом із дружиною Мариною взяли участь у подячному молебні з нагоди третьої річниці Об'єднавчого собору в Михайлівському Золотоверхому соборі.

Як повідомляється на сайті політсили у середу, предстоятель Православної церкви України (ПЦУ) митрополит Київський та всієї України Епіфаній висловив подяку Порошенку за історичний внесок у становлення та розбудову ПЦУ та вручив політику церковну нагороду – Хрест за заслуги перед ПЦУ.

Порошенко подякував предстоятелю ПЦУ та закликав усіх українців до об'єднання. "Я хочу закликати українців продовжити той шлях, який ми розпочали три роки тому, коли сотні парафій приєдналися до нашої Церкви і продовжують цей процес. Це правильна справа, це правильний шлях. Життя вже довело, що Православна церква України – це те, що об'єднає нашу країну, що дарує українцям духовну державність", – наголосив він.

Лідер "Європейської солідарності" особливо наголосив на важливості молитви за часів, коли є загроза російського вторгнення. "Нам потрібна молитва нашої Церкви, і нам потрібне насамперед об'єднання суспільства. Це велика робота, яку робить ПЦУ, бо вона молиться за об'єднання українців", – сказав Порошенко.

Об'єднавчий собор українських православних церков, на якому Епіфанія було обрано Предстоятелем ПЦУ, відбувся 15 грудня 2018 року. У січні 2019 року Українська православна церква отримала Томос про автокефалію, після чого Константинополь почав вважати ПЦУ єдиною визнаною правонаступницею Київської митрополії, яка існувала у складі Вселенського патріархату з Х століття.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Атака СБУ по аеродромах стратегічної авіації РФ впливатиме і на глобальний стратегічний баланс ядерних сил на планеті – ексміністр оборони

Старт переговорів делегацій у Стамбулі планується о 13:00 понеділка

Міністр оборони Ізраїлю наказав військам діяти в секторі Газа без урахування ситуації з переговорами про перемир'я в анклаві

Історичне фото: Голова СБУ Малюк під час проведення спецоперації "Павутина"

Драпатий подав рапорт про відставку з посади командувача Сухопутних військ

Двох людей поранено внаслідок атаки дронів на Миколаївщині - ОВА

СБУ вразила 41 літак стратегічної авіації РФ під час спецоперації "Павутина" - джерело

Українську делегацію в Стамбул очолить міністр оборони Умєров - Зеленський

СБУ відпрацювала сьогодні відразу по 4 військових аеродромах РФ - джерело

Ворог атакував Україні 479-ма засобами повітряного нападу, знешкоджено 385, зафіксовано влучання у 18 локаціях - ПС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА