16:24 04.01.2022

Раді пропонують надати ССО ЗСУ деякі розвідувальні та контррозвідувальні повноваження

2 хв читати
Раді пропонують надати ССО ЗСУ деякі розвідувальні та контррозвідувальні повноваження

Верховній Раді пропонують надати Силам спеціальних операцій (ССО) Збройних сил України деякі розвідувальні та контррозвідувальні повноваження для підвищення ефективності ведення руху опору.

Відповідний законопроект № 6486 про внесення змін до деяких законів про надання ССО ЗСУ деякі розвідувальні та контррозвідувальні повноваження для підвищення ефективності ведення руху спротиву зареєстрував у парламенті народний депутат Федір Веніславський (фракція "Слуга народу"), повідомляє сайт Верховної Ради.

Як зазначається у пояснювальній записці до законопроекту, надання ССО ЗСУ деяких розвідувальних і контррозвідувальних повноважень для підвищення ефективності ведення руху спртиву розроблено у зв'язку з необхідністю вдосконалити законодавство у сфері оборони з урахуванням найкращих практик, що має забезпечити більш ефективне виконання завдань, покладених на національний спротив.

"Крім того, відкриваються можливості для здійснення ССО розвідувальних і контррозвідувальних дій на тимчасово окупованих територіях, що має велике значення для успішного планування і виконання заходів запобігання в організації рішучої відсічі збройної агресії російських окупаційних військ", - йдеться в пояснювальній записці.

Зокрема, зміни до закону України "Про розвідку" вводять поняття спеціальної розвідки, а також охоплюють ССО ЗСУ до переліку суб'єктів розвідувального співтовариства, гарантії соціального та правового захисту якого поширюються на військовослужбовців ССО, які залучаються до виконання розвідувальних завдань в інтересах руху Опору та спеціальних операцій.

Відповідно до пропонованих змін до Закону "Про контррозвідувальну діяльність" ССО ЗСУ наділяються повноваженнями на здійснення розвідувальних заходів у певних випадках, "тобто контррозвідувальна діяльність здійснюватиметься виключно в інтересах спеціальної розвідки".

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

За п'ятницю українські захисники відбили 8 атак ворога, знищили 19 одиниць техніки, вразили 1 повітряну ціль

За кошти, зібрані UNITED24, закупили 35 транспортних апаратів ШВЛ

Міграційна служба частково відновлює роботу онлайн-сервісу "Електронна черга"

За п'ятницю українські захисники знищили до 60 окупантів, 5 одиниць техніки

Пам'ятаю у Львові, у школі, на такі повідомлення ми говорили: брехня, - Фрідман про чергові обвинувачення

На Південноукраїнській АЕС введено в експлуатацію третій і четвертий бризкальні басейни, що дозволить збільшити виробництво е/е на станції у літні місяці

Глава МАГАТЕ заохочує акти ядерного тероризму РФ в Україні та не діє щодо захисту її АЕС

Собор УПЦ висловив незгоду з позицією патріарха Кирила щодо війни в Україні та ухвалив рішення про повну незалежність, запропонував налагодити діалог із ПЦУ

Білорусь розгорнула групу РЕБ у Гомельській області, війська РФ продовжують штурм на Сєвєродонецькому напрямку - Генштаб ЗСУ

Російські окупанти в п'ятницю обстріляли Сумську область із мінометів, інформація про поранених і загиблих серед місцевих уточнюється

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА