Інтерфакс-Україна
04:30 09.01.2022

Миротворці ОДКБ виконують завдання у Нур-Султані та Алмати, заявили в Москві

2 хв читати
Миротворці ОДКБ виконують завдання у Нур-Султані та Алмати, заявили в Москві

Миротворчий контингент ОДКБ виконує завдання у районі столиці Казахстану – Нур-Султані, а також в Алмати, повідомив представник ОДКБ у суботу.

"Можна сказати, що вже всі контингенти всіх держав-членів ОДКБ благополучно прибули і розпочали виконання завдань. Вони здебільшого концентруються навколо столиці і в столиці Казахстану, і в найбільш небезпечному регіоні, який зазнав, як сказав президент Казахстану, фактично шести хвиль навал різних екстремістів - це Алмати", - сказав консультант управління політичної співпраці секретаріату ОДКБ Ігор Панарін в ефірі Youtube-каналу "Соловйов Live" у суботу.

"Насамперед, їх головна функція - охорона важливих державних об'єктів", - сказав Панарін про завдання миротворців.

Миротворці ОДКБ не братимуть участі в оперативно-бойових заходах силових структур Казахстану, повідомили у Міноборони РФ 7 січня.

"За домовленістю з казахстанською стороною військовослужбовці колективних миротворчих сил ОДКБ не залучаються до оперативно-бойових заходів місцевих правоохоронних органів та армійських підрозділів з наведення законності та правопорядку в країні", - заявили в Міноборони РФ.

"Підрозділи миротворчого контингенту виконують завдання щодо охорони життєво важливих об'єктів, аеродромів, ключових об'єктів соціальної інфраструктури", - заявили в Міноборони РФ.

Чисельність миротворчого контингенту ОДКБ у Казахстані - до 2,5 тис. осіб, за потреби її збільшать, повідомив "Інтерфаксу" 7 січня прес-секретар ОДКБ Володимир Зайнетдінов.

Керує діями миротворчих сил ОДКБ у Казахстані командувач Повітряно-десантними військами РФ генерал-полковник Андрій Сердюков.

За офіційними даними Міноборони РФ, до Казахстану до складу контингенту ОДКБ направлені підрозділи 45-ї окремої бригади спеціального призначення ВДВ, 98-ї повітряно-десантної дивізії та 31-ї окремої десантно-штурмової бригади ВДВ.

Чисельність російського контингенту офіційно не називається.

Міноборони Вірменії повідомило про відправку до Казахстану миротворчого підрозділу зі 100 військовослужбовців. У відомстві повідомили, що підрозділ ЗС Вірменії здійснюватиме виключно охорону стратегічних об'єктів.

Міноборони Білорусі повідомило, що направило до Казахстану миротворчу роту зі складу 103 повітряно-десантної Вітебської бригади сил спеціальних операцій.

Міноборони РФ у п'ятницю повідомило про перекидання до Казахстану російським військово-транспортним літаком підрозділу миротворчого контингенту Таджикистану.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Командування Сухопутних військ почало публічно звітувати перед суспільством про роботу ТЦК та СП

Окупанти розширили ще один плацдарм в Сумській області - DeepState

Зеленський: У України і партнерів досі немає чіткої інформації, з чим росіяни збираються в Стамбул

Понад 600 ветеранів та членів їх сімей взяли участь у фестивалі Superhumans Reunion’25

Мерц обговорить з Трампом війну в Україні під час візиту до США 5 червня

На "Книжковому Арсеналі" вилучили 74 газові балончики, 12 боєприпасів та вогнепальну зброю – УДО

Через ворожі удари по Куп’янську та Вовчанських Хуторах загинула жінка, постраждали три мирних жителі

Кількість постраждалих внаслідок ворожих авіаударів по передмістю Харкова зросла до семи

Сирський провів підсумкову нараду за результатами діяльності ЗСУ у травні

Окупаційна влада залучає проукраїнських підлітків до примусової праці – ЦПД

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА