Інтерфакс-Україна
15:16 12.01.2022

На станції "Академік Вернадський" розпочали роботу французькі дослідники

2 хв читати
На станції "Академік Вернадський" розпочали роботу французькі дослідники

Українська станція "Академік Вернадський" прийняла двох дослідників з Франції – Нільса Дутрево та Марго Легал, які в найближчі півтори місяці працюватимуть спільно з українськими полярниками.

Таким чином Україна підтримала французький проект Antarctique 2.0°C з вивчення зміни клімату й впливу людської діяльності на екосистеми Антарктики, зазначили в Національному антарктичному науковому центрі.

Нільс – кліматолог. Разом з українськими метеорологами він вивчатиме явище атмосферних рік у межах всесвітньої ініціативи "Рік полярного прогнозування".

Завдяки спільним дослідженням вчені зможуть з'ясувати, чи пов’язані атмосферні ріки з опадами в районі станції, а також визначити, чи була одна з них причиною рекордних грудневих снігопадів або ж чи стане причиною майбутніх опадів. Зараз сприятливий час для таких досліджень, адже згадане явище найчастіше буває під час антарктичного літа.

Спільна група вчених вже здійснила перший вихід на купол льодовика на нашому острові, де було визначено та огороджено місце для щоденного відбору проб снігу. Ізотопний склад цих зразків потім аналізуватимуть в лабораторії, й завдяки отриманій інформації можна буде дізнатися, звідки "прийшла" волога, яка перетворилася на опади в районі станції.

Інша французька гостя – Марго – займатиметься порівняльними соціологічними дослідженнями й вивчатиме життя та роботу українських вчених на "Вернадському".

Загалом антарктична частина експедиції Antarctique 2.0°C складається з шести учасників, які проводять міждисциплінарне дослідження змін клімату та екологічного сліду людства.

Фото - Оксана Савенко й Антон Пуговкін

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

В "Армія+" уже понад 1 млн користувачів, Міноборони запускає новий етап розвитку застосунку

У війську запроваджується IT-вертикаль до якої увійде 7 тис. цифрових офіцерів - Міноборони

Завдяки цифровізації останні місяці процес мобілізації став ефективнішим, ніж був раніше - Федоров

САП та НАБУ завершили слідство у справі стосовно голови облради та його дружини - народної депутатки

Стармер, Макрон і Мерц підтримують мирні переговори для досягнення сталого миру

ПС ЗСУ: загинув пілот Су-27 у бою на східному напрямку

Аварійні відключення е/е застосовано також на Дніпропетровщині та Сумщині – "ДТЕК" та обленерго

Зеленський про зустріч європейських лідерів: важливо організувати таку зустріч, щоб обговорити дуже делікатні питання

Підстав для евакуації з громад поблизу Печенізького водосховища немає - Синєгубов

Мінекономіки до кінця І кв.-2026р планує оновити політику власності – заступниця міністрам

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА