Інтерфакс-Україна
19:04 19.01.2022

Українські перевізники у четвер вийдуть протестувати до посольства Польщі

2 хв читати
Українські перевізники у четвер вийдуть протестувати до посольства Польщі

Представники Асоціації міжнародних автомобільних перевізників (АСМАП) у четвер, 20 січня, вийдуть на акцію протесту через порушення їхніх прав із боку уряду Польщі, повідомила АСМАП.

"Асоціація міжнародних автомобільних перевізників вийде на мирну акцію протесту до посольства Республіки Польща з вимогою не порушувати права українських перевізників через зменшення квоти дозволів на міжнародні перевезення", - йдеться у заяві на сайті асоціації.

Попереджувальна мирна акція розпочнеться 20 січня об 11:00 перед будівлею посольства Республіки Польща у Києві, при цьому українські перевізники вимагають повернути квоту в 200 тис. дозволів, передбачену Угодою про асоціацію Україна-ЄС.

В АСМАП пояснюють, що з 2019 року уряд Польщі поступово зменшував квоту дозволів на міжнародні перевезення для українців і тим самим створював штучні перешкоди для доставки українських товарів до країн Євросоюзу.

"У 2021 році польським урядом вперше не було надано Україні жодних додаткових дозволів. І з жовтня минулого року українськими перевізниками вичерпано всі наявні дозволи Республіки Польща. Тисячі українських перевізників, які виконували рейси до 12 країн Європейського союзу, зупинили свою роботу", - констатують в асоціації.

Перевізники також звернулися з проханням до президента України Володимира Зеленського порушити питання квоти на зустрічі з президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою.

Як повідомлялося, віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна" заявила, що сподівається на те, що Україна обійдеться без торгового арбітражу у суперечці з Польщею щодо дозволів на автоперевезення.

У грудні прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна планує подати на Польщу в арбітраж у разі відмови у вирішенні ситуації зі скороченням міжнародних автодозволів на перевезення польською стороною.

Раніше Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" заявив, що Мінінфраструктури виступає за лібералізацію ринку перевезень з Євросоюзом. Він також вважає, що Європа має дивитися на відносини з Україною більш глобально, оскільки це вже не питання якихось окремих перевізників, а, зокрема, і питання європейських інвестицій в Україну, які страждають.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Новинському повідомлено про підозру в несплаті податків на понад 4 млрд грн

Сенат Канади ухвалив резолюцію на підтримку українських дітей, викрадених Росією

ЄС продовжив тимчасовий захист для українських біженців до березня 2027 року

Посадовець Держцентру радіочастот "переплатив" за принтери понад 1,4 млн грн

Ізраїль завдав нової серії ударів по іранських містах

ВАКС затвердив угоду про відшкодування 1 млрд грн з учасниками злочинної організації, яка діяла в Одесі

У сина нардепа Южаніної проведені обшуки, джерела повідомляють про оборудку з нерухомістю та відмиванням коштів родини

ЦПД: Величезні втрати РФ на війні проти України змушує Кремль шукати альтернативні шляхи поповнення війська

МЗС Росії зробило заяву щодо Близького Сходу, але забуло подивитися в дзеркало - Тихий

Єврокомісія підтверджує виплату Україні EURO1 млрд п’ятого траншу макрофіну для України в рамках ERA

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА