Інтерфакс-Україна
13:55 21.01.2022

У Німеччині знайдено поховання українських солдатів, яких 80 років вважали зниклими безвісти

2 хв читати
У Німеччині знайдено поховання українських солдатів, яких 80 років вважали зниклими безвісти

У Німеччині знайдено поховання українських солдатів, яких вважали зниклими безвісти 80 років, повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

"Україна ніколи не кидає своїх. Ні живих, ні мертвих - МЗС знайшло солдатів з України, яких 80 років вважали зниклими безвісти. Це історія кількох українців, серед яких Іван Пастернак і його сім’я", - написав Кулеба у Facebook у п'ятницю.

Міністр розповів, що завдяки роботі українських дипломатів з Генерального консульства України в Гамбурзі влада Бремена оголосила про початок масштабних археологічних розкопок на місці колишнього кладовища часів Другої світової війни, де були поховані радянські військовополонені та примусові робітники.

"Робота розпочалася у серпні 2021 року. Дипломати організували поїздку п'яти студентів-археологів КНУ ім. Т. Шевченка під керівництвом кандидата історичних наук Тетяни Пастушенко. З 15 по 29 серпня вони взяли безпосередню участь у розкопках. Саме українські студенти виявили перші знахідки (окремі кістки, солдатські номерні жетони). Серед них був і жетон №14683, який знайшов студент Олександр Глущенко. Жетон належав українському солдату Івану Пастернаку", - зазначив Кулеба.

За його словами, МЗС звернулося до дослідників Національного музею історії України у Другій світовій війні, щоб знайти його родичів, і вже у грудні пошуки дали результат: сім’ю Івана, його доньку Марію Іванівну та трьох онуків, Василя, Лідію та Галину, знайшли у Львові.

"Крім Івана Пастернака, ми вже знайшли ще двох українських воїнів, Сергія Селика (Зелика), уродженця Київської області 1921 р. н., та Миколу Ковальчука 1915 р. н. з Волині. Родичів Сергія спільними зусиллями з музеєм уже вдалося знайти, а родичів Миколи ще шукаємо", - наголосив Кулеба.

Глава МЗС додав, що на розкопках є ще неідентифіковані рештки. Розкопки триватимуть до березня 2022 року.

"Ми обов'язково забезпечимо гідне вшанування українців та інших військовополонених, рештки яких можуть бути виявлені під час розкопок. Ми продовжимо вимагати належного визнання і вшанування їхньої жертви на міжнародному рівні", - запевнив Кулеба.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

В Київській області через спалювання сухої трави загинули двоє людей

Найближчі дні в Україні будуть теплими, майже без опадів

Генштаб показує на незначне скорочення площі контролю ЗСУ в Курській області, у DeepState без змін

Іран в суді вимагає скасування рішення ради ІКАО щодо авіакатастрофи літака МАУ у 2020 році

Сили оборони збили вночі 33 ворожі дрони з 87, ще 36 локаційно втрачені - Повітряні сили

В України створено "гарячі лінії" для повідомлення про захворювання тварин на ящур чи блутанг

Керівником напрямку стратегій МХП призначено ексочільника українського представництва Dеlloit Булаха

Внаслідок російського авіаудару 17 квітня по Херсону загинула дитина

Трамп оголосив більше національних надзвичайних ситуацій, ніж будь-який інший президент за перші 100 днів

Сирський привітав військовослужбовців Військової служби правопорядку з професійним святом

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА