Інтерфакс-Україна
01:06 30.01.2022

У Португалії відбудуться дострокові парламентські вибори

2 хв читати
У Португалії відбудуться дострокові парламентські вибори

У Португалії в неділю відбудуться дострокові вибори до парламенту країни – Асамблеї Республіки, який було розпущено наприкінці минулого року.

Згідно з опитуванням Католицького університету для каналу RTP і газети "Publico", 49% населення готове підтримати ліві партії. За підсумками опитування, праві політичні партії підтримує 47% населення.

Згідно з результатами опитування, лідирує Соціалістична партія, яку очолює чинний прем'єр Антоніу Кошта – за нього готові проголосувати 36% опитаних. Підтримати Соціал-демократичну партію (СДП) планує 33% португальців.

При цьому бачити на посаді прем'єра 48% опитаних хочуть чинного главу уряду Кошту, а голову СДП Руя Ріу – 36%.

Загалом у парламенті 230 місць. За підсумками попередніх виборів Партія Кошти мала 108 місць.

Вибори проходитимуть на тлі поширення в Європі чергової хвилі коронавірусу, нового штаму "омікрон", який відрізняється від попередніх тим, що легше передається від людини до людини, а й часто викликає не так важку симптоматику хвороби, як попередні штами.

Проголосувати зможуть навіть ті люди, які перебувають на карантині. Їм рекомендовано прибути на ділянки в період з 18:00 до 19:00, а решті - до цього часу. У Португалії близько 90% населення вакциновано від коронавірусу.

Наприкінці минулого року президент країни Марселу Ребелу ді Соуза розпустив парламент через відмову низки депутатів підтримати проект бюджету на наступний фінансовий рік - кілька тижнів переговорів не увінчалися успіхом, і ліві депутати з Комуністичної партії та Лівого блоку відмовилися підтримати проект. Вони вимагали реформування системи охорони здоров'я, підвищення пенсій та мінімального рівня оплати праці.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кабмін запускає цифрову екосистему ринку праці "Обрій" - Свириденко

Глава МВС: З початку року ворог наніс 75 тис. ударів по інфраструктурі України, здебільшого по житлових будинках, лікарнях та школах

Глава МВС про прийдешню зиму: Ми в зоні достатньої готовності реагувати на будь-які виклики

Бойовики вбили понад 460 людей в пологовому будинку в Судан

Кабмін підвищив розміри грантів за програмою "Власна справа" з 2026р - Свириденко

Фіцо не підтримує ідею ЄС про закупівлю озброєння США для України

У Києві передано в суд справу двох військових, які ухилялися від служби в умовах воєнного стану – прокуратура

Група Winner не підтримує подальше продовження пільг на електромобілі – заява

Прифронтові і переміщені університети отримають додаткові 10% держфінансування

Україна закриває своє посольство в Гавані – глава МЗС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА