Інтерфакс-Україна
08:07 04.02.2022

Шкарлет: МОН скасувало наказ про повторний конкурс на посаду президента НаУКМА

2 хв читати
Шкарлет: МОН скасувало наказ про повторний конкурс на посаду президента НаУКМА

Наказ Міністерства освіти і науки України про оголошення повторного конкурсу на посаду президента Національного університету "Києво-Могилянська академія" (НаУКМА) скасовано, повідомив міністр освіти та науки Сергій Шкарлет.

"Це рішення (про відкликання наказу МОН про оголошення повторних виборів президента НаУКМА – ІФ) вже реалізовано", - написав Шкарлет у Тelegram-каналі у ніч на п'ятницю. Відповідний документ розміщено на сайті відомства.

Він додав, що процес та результати волевиявлення спільноти НаУКМА під час останнього туру виборів президента закладу будуть надалі опрацьовані робочою групою на чолі з почесним президентом НаУКМА В'ячеславом Брюховецьким.

"Ухвалено рішення про невтручання уряду, зокрема в особі МОН, у зазначену процедуру. А запропоновані робочою групою варіанти вирішення ситуації від імені спільноти Національного університету "Києво-Могилянська академія" будуть вважатися такими, що виходять із повноважень та університетської автономії закладу, і будуть також реалізовані", – наголосив міністр.

"Переконаний, що викладачі разом із студентами продемонструють згуртованість, не допустять кризи освітнього процесу та інших ризиків для подальшого розвитку одного з провідних ВНЗ України", – наголосив Шкарлет.

Раніше повідомлялося, що органи студентського самоврядування НаУКМА оголосили страйк і мають намір вийти у п'ятницю, 4 лютого, на пікет.

Згідно з заявою, з ініціативи студентів вишу створено страйковий комітет з організації акцій протесту проти рішення Шкарлета.

До страйкового комітету приєдналися представники органів студентського самоврядування, а саме Студентської колегії та Конференції студентів, керівники студентських організацій, представники викладачів і працівників університету.

Також повідомляється, що 4 лютого під будівлею Кабінету міністрів пройде мітинг "Міністр тимчасовий, Могилянка – вічна!"

Як повідомлялося, 2 лютого Міносвіти оголосило повторний конкурс на обіймання посади президента вишу, вибори мають відбутися 27 квітня.

Зазначається, що таке рішення ухвалено через те, що за результатами засідання експертно-кадрової комісії міністерства встановлено порушення законодавства та Статуту університету у процесі проведення виборів Києво-Могилянської академії.

Наглядова рада Києво-Могилянської академії засуджує рішення Міносвіти про оголошення повторного конкурсу на посаду президента вишу.

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ВАКС обрав запобіжний захід спільнику народної депутатки, яку підозрюють у хабарі $250 тис.

Найближчі два дні в Україні без істотних опадів, у вівторок на сході та півночі можливий мокрий сніг з дощем

У Харківській області двоє загиблих, 8 постраждалих через ворожі обстріли

Понад 320 тис. заявок подано на 6,5 тис. грн "Зимової підтримки" для вразливих категорій, почалися перші виплати

Зеленський запровадив почесну відзнаку "Громада-рятівник"

Росіяни атакували дронами місто Оріхове, поранено жінку

У Норвегії викрили російську операцію впливу на академічну та експертну спільноту - РПД

Країни Бенілюксу: вітаємо будь-які ініціативи досягнення миру, проте "жодного рішення щодо України без України"

Ворог просунувся у Донецькій та у Запорізькій областях - DeepState

Росіяни завдали удару по греблі Печенізького водосховища – селищний голова

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА