Інтерфакс-Україна
17:01 10.02.2022

Українські правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом незаконних обшуків і затримань кримських татар у тимчасово окупованому Криму

2 хв читати
Українські правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом незаконних обшуків і затримань кримських татар у тимчасово окупованому Криму

Прокуратура Автономної Республіки Крим і м. Севастополя в четвер відкрила кримінальне провадження за фактом незаконного проведення обшуків і затримання чотирьох кримських татар російською окупаційною адміністрацією Криму, повідомляє пресслужба прокуратури автономії.

"Сьогодні, 10 лютого 2022 року, прокуратура АР Крим та м. Севастополя розпочала кримінальне провадження за фактом незаконних затримань чотирьох кримських татар після проведення окупаційними силовиками низки обшуків їхніх домоволодінь", - ідеться в повідомленні.

У ньому уточнюється, що кримінальне провадження розпочато за фактом незаконного позбавлення волі осіб (ч.2 ст. 146 КК України). "Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до п'яти років", - наголошують у прокуратурі.

9 лютого співробітники ФСБ РФ провели низку обшуків у будинках кримських татар у кількох районах тимчасово окупованого Росією Криму. Пізніше представники окупаційної адміністрації затримали чотирьох кримських татар, у яких проводилися обшуки: Ансара Османова з Бахчисарайського району, Аметхана Абдулвапова із Сімферопольського району, Марлена Мустафаєва з Білогірського району та Ернеста Сейтосманова з Балаклавського району Севастополя. Їх підозрюють у причетності до діяльності організації "Хізб ут-Тахрір" ("Ісламська партія звільнення").

На території Криму після його тимчасової окупації Росією в 2014 році регулярно проводяться обшуки в будинках прихильників "Хізб ут-Тахрір". "Хізб ут-Тахрір за рішенням Верховного Суду РФ з 2003 року визнано в цій країні терористичною організацією і заборонено. В Україні діяльність організації є легальною.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський: Швеція надає Україні новий пакет оборонної підтримки

Зеленський висловив співчуття Трампу та американцям через повені в Техасі

Через ворожий удар по Приколотному на Харківщині постраждав літній чоловік - прокуратура

Зеленський повідомив про нові домовленості щодо газу для України

Зеленський назвав розмову з Трампом "найкращою" та анонсував збільшення спільної роботи щодо виробництва дронів

СБУ затримали завербованого російськими спецслужбами мешканця Запоріжжя, який вчинив теракт в Одесі

Трамп вже не впевнений чи зможе зупинити війну в Україні

У Херсоні від удару російського БпЛА постраждала 21-річна дівчина

BlackRock призупинила переговори щодо створення інвестфонду для України після перемоги Трампа на виборах – ЗМІ

Генсек ООН Гуттеріш засудив нову хвилю ударів РФ по Україні та застеріг від ризику ядерної безпеки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА