Інтерфакс-Україна
15:35 15.02.2022

Більшість українців готові чинити спротив у разі вторгнення Росії - опитування КМІС

2 хв читати
Більшість українців готові чинити спротив у разі вторгнення Росії - опитування КМІС

У разі збройної інтервенції з боку Росії у рідне місто чи село більшість українців готові чинити спротив у тому чи іншому вигляді. Про це свідчать результати опитування, проведеного у лютому 2022 року Київським міжнародним інститутом соціології.

"З грудня 2021 року, незважаючи на продовження агресивної ескалації ситуації Росією, в Україні зростає готовність чинити спротив: із 33,3% до 37,3% зросла готовність чинити збройний спротив. Крім того, з 21,7% до 25% зросла готовність чинити спротив шляхом участі в акціях громадського спротиву. Загалом тим чи іншим способом чинити спротив готові 57,5% українців проти 50,2% у грудні", - зазначається у звіті за підсумками дослідження, оприлюдненому у вівторок.

Планують виїхати до безпечнішого регіону 12,4% опитаних, виїхати за кордон - 7,5%, нічого не робили б 17,9% респондентів. Ще 7,6% не визначилися із відповіддю, а 1,2% відмовилися відповісти на запитання.

У регіональному вимірі готовність чинити спротив варіює від 72,2% на заході України до 30,5% на сході. Готовність чинити збройний спротив - від 44,8% на заході до 17,8% на сході. На заході та в центрі готовність чинити спротив зросла. На півдні порівняно з груднем різниця в межах похибки, але з тенденцією до деякого зростання готовності чинити спротив. На сході, навпаки, різниця також у межах похибки порівняно з груднем, але є тенденція до нижчої готовності чинити спротив.

Опитування проводилося 5-13 лютого методом телефонних інтерв'ю з використанням комп'ютера (computer-assisted telephone interviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (із випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням). Загалом опитано 2004 респондентів, які проживають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Вибірка репрезентативна для дорослого населення (вік 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролює влада України, - АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей.

У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося лише на території, яку контролює українська влада.

Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0,95 та з урахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% - для показників, близьких до 10%, 1,1% - для показників, близьких до 5%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Внаслідок ворожої атаки по ТЦК в Полтаві постраждало, попередньо, 4 військових – ЗМІ

Чернишов задекларував 2,2 млн грн витрат на адвокатські послуги

Швеція надасть Україні понад 10 нових артилерійських стволів Archer, засоби далекобійного удару

Внесення частини застави за Чернишова було особистим рішенням співробітниці DIM - пресслужба компанії

Літак Зеленського здійснив посадку в Данії

Прокуратура зобов’язала підприємця знести самовільно зведені будиночки на Деснянських луках біля Троєщини

Дві волонтерки УЧХ отримали найвищі міжнародні нагороди для медиків

Директор фірми, яка внесла частину застави за Чернишова, заявив журналістам, що вперше про це чує

США переглянули поставки зброї не лише для України, стверджують у Білому домі - ЗМІ

До ЄРДР внесено кримінальну справу щодо інциденту на трасі М-06 на Житомирщині

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА