Інтерфакс-Україна
11:06 18.02.2022

Члени Ради безпеки ООН підтвердили, що попри заяви Москви про відведення військ від українського кордону, вони не бачать ознак деескалації – МЗС України

2 хв читати
Члени Ради безпеки ООН підтвердили, що попри заяви Москви про відведення військ від українського кордону, вони не бачать ознак деескалації – МЗС України

Члени Ради безпеки ООН під час засідання у четвер підтвердили, що вони не бачать ознак деескалації на українсько-російському кордоні, попри заяви Москви про відведення своїх військ, ідеться в офіційному коментарі МЗС України за підсумками засідання, оприлюдненому у п'ятницю.

"Російська Федерація ініціювала обговорення в Раді Безпеки ООН стану імплементації Мінських домовленостей в той час, коли вона ж продовжує їх порушувати. Вранці 17 лютого незаконні збройні формування РФ обстріляли українське село Станиця Луганська з важкого озброєння: постріли з окупованої території влучили у дитячий садок та пошкодили цивільну інфраструктуру. Саме тому делегація України офіційно звернулася до Ради Безпеки ООН із вимогою обговорити на засіданні Радбезу обстріл Росією Станиці Луганської", - йдеться у заяві.

У ній наголошується, що "духу та букві Мінських угод суперечить і звернення Держдуми РФ до президента Росії щодо визнання так званих ЛНР та ДНР, яке підриває весь процес мирного врегулювання".

"Військове нарощування поблизу державного кордону, порушення режиму припинення вогню на Донбасі, блокування частин Чорного та Азовського морів з боку Росії під приводом морських навчань є елементами російської гібридної війни проти України", - наголошують у МЗС.

Там додають, що члени Ради безпеки підтвердили, що незважаючи на заяви Росії про відведення військ від державного кордону України, вони не бачать ознак деескалації. "У цьому контексті важливим стало запевнення заступниці генерального секретаря ООН Розмарі Ді Карло про готовність залучити механізм "добрих послуг" генерального секретаря ООН для попередження можливої нової хвилі збройного конфлікту в Європі", - уточнюють у відомстві.

У МЗС зазначають, що Україна продовжує закликати Росію, зокрема з трибуни Ради безпеки ООН, зайняти конструктивну позицію щодо досягнення прогресу в межах наявних переговорних форматів.

"Підсумки дискусії підтвердили єдність членів Радбезу та керівництва ООН щодо необхідності політико-дипломатичного врегулювання безпекової кризи, яку створила Росія, насамперед шляхом переговорів у "нормандському форматі" та Тристоронній контактній групі", - підсумували у відомстві.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кабмін погодив експериментальний проєкт по запровадженню в школах програм профільної середньої освіти за академспрямуванням

Кабмін схвалив включення до реєстру ще 6 індустріальних парків - Свириденко

Чоловіки віком від 18 до 22 років зможуть безперешкодно перетинати кордон під час воєнного стану - Кабмін

Кабмін затвердив порядок ведення Реєстру організаторів азартних ігор у гральних закладах казино

Кабмін ліквідував Коордраду з популяризації серед населення оздоровчої рухової активності

Кабмін затвердив порядок конкурсного відбору для надання фінпідтримки науковим фаховим виданням

Кабмін пропонує припинити у відносинах з РФ дії Конвенції про міжнародні автомобільні перевезення пасажирів і багажу

Кабмін звільнив першого заступника держсекретаря уряду Ярему

Посередництво в процесі досягнення сталого миру та поверненні українських дітей обговорювали у Києві представники ПАР

Ворог ударив дроном по багатоповерхівці в Херсоні - дві жінки поранені

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА