20:27 21.02.2022

Боррель: Якщо Росія нападе на Україну з території Білорусі, до Мінська буде застосовано санкції

1 хв читати
Боррель: Якщо Росія нападе на Україну з території Білорусі, до Мінська буде застосовано санкції

Високий представник Європейського Союзу з питань зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель запевняє, що ЄС застосує санкції щодо Білорусі у разі вчинення атаки Росією на Україну з її території.

Про це він заявив у понеділок у Брюсселі на пресконференції після завершення засідання Європейської ради з питань закордонних справ.

"Незабаром мине восьмий рік відтоді, як Росія незаконно анексувала Крим. Будь-яка подальша агресія проти України спричинить сильну відповідь ЄС. Я хотів би додати, що це також буде застосовно до Білорусі, якщо атаку буде вчинено з її території або з її участю", - сказав Боррель.

За його словами, Білорусь "була втягнута в цю кризу, вона втрачає свій суверенітет із непрозорим розташуванням російських сил і втрачає свій ядерний нейтралітет".

"Високий представник вважає, що триває так звана сателізація Білорусі Росією. Тепер це російському керівництву вирішувати, як на них дивитиметься міжнародне співтовариство та історія", - додав він.

Боррель також повідомив, що на засіданні Ради міністри закордонних справ країн-членів ЄС також обговорили можливість проведення спільного засідання Ради з питань закордонних справ з українськими партнерами у Києві.

ОСТАННЄ

Стефанішина: До кінця року плануємо подати низку гучних позовів проти росіян, які є санкціонованими в Україні та чиє майно ідентифіковано

Угода зі США не передбачає передання прав на користування надрами, тому не потребує розгляду на всеукраїнському референдумі – Стефанішина

Рада гарантує грошову компенсацію військовослужбовцям за невикористану відпустку

Україна поставила до Сирії додатково 3850 т пшеничного борошна в рамках ініціативи Grain From Ukraine

Рада викликала на засідання главу МЗС щодо переговорів у Саудівській Аравії

Росіянам вдалося перетнути річку Оскіл, Сили оборони намагаються відбити позиції – ОСУВ "Хортиця"

Україна ініціювала стягнення в дохід держави активів "Білоруськалію"

Росіяни 44 рази обстріляли Донеччину, загинуло троє людей, 14 поранені

Росіяни атакували Берислав, одна людина загинула, одна поранена

На курському напрямку дещо впала інтенсивність боїв, боєзіткнення відбуваються в околицях Суджі

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА