11:54 22.02.2022

42,6% українців проти будь-яких поступок в обмін на згоду Росії припинити агресію - дослідження

2 хв читати

14,5% українців готові підтримати відмову від вступу України в НАТО в обмін на згоду Росії припинити агресію, а 42,6% не підтримують жодних поступок Росії, свідчать результати загальнонаціонального дослідження, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва спільно з Центром політичної соціології 1-12 лютого 2022 року.

Зокрема, респондентів запитали, які кроки української влади вони особисто підтримали б в обмін на згоду Росії припинити агресію проти України, на тлі зосередження російських військ на українському кордоні та численних переговорів щодо запобігання війні.

Так, відмовитися від вступу України в НАТО готові 14,5% опитаних, змінити унітарний устрій на федеративний - 4%, підтримати відновлення водопостачання до окупованого Криму - 4,3%, визнати Крим частиною Росії - 2,7%, надати так званим ДНР/ЛНР "особливий статус" у складі України - 8,4%, інше - 0,9%.

Не підтримали б жодні поступки чи кроки назустріч Росії - 42,6%, а 32,2% - не змогли відповісти на запитання.

Респондентів також запитали, якою буде їхня реакція, якщо Росія зосередить свої збройні сили на кордонах України і демонструватиме готовність здійснити нове вторгнення.

10,5% заявили, що приєднаються до Збройних сил для відбиття агресії на фронті, 9,4% - приєднаються до добровольчих сил для боротьби з агресором на фронті та в тилу, 22,9% - надаватиму посильну невійськову допомогу (грошима, роботою, як донори крові тощо), 18,5% - нічого не робитимуть, намагатимуться просто вижити, 3,7% - спробують виїхати з країни, 22,5% - не вірять у те, що це взагалі колись відбудеться, 0,9% - інший варіант, а 11,6% не змогли відповісти на запитання.

Дослідження проводилося методом інтерв'ю у всіх підконтрольних уряду регіонах України серед 2001 респондента віком від 18 років. Максимальна теоретична похибка вибірки - 2,2%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

У ЄС прийнято оновлений Шенгенський прикордонний кодекс

Чотири людини загинули під час обвалення ресторану на Майорці

Єгипет та США тимчасово передаватимуть гуманітарну допомогу для жителів Гази через КПП "Керем-Шалом"

Окупанти обстріляли Слобідський район Харкова, частково зруйновано ліцей

Росіяни обстріляли 12 громад у прикордонні Сумської області

На Лиманському, Сіверському, Курахівському, Времівському, Оріхівському та Придніпровському напрямках ситуація залишається стабільно напруженою - Генштаб ЗСУ

У ХАРКОВІ ЧУТНО ВИБУХИ - МЕР МІСТА

За добу відбулося 90 бойових зіткнень, напруженою залишається ситуація на Куп'янському, Покровському, Краматорському та Харківському напрямках - Генштаб ЗСУ

Окупанти за добу завдали 2 ракетних і 33 авіаудари по Україні - Генштаб ЗСУ

Кондратюк позитивно оцінює результати візиту маршалка Сенату Польщі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА