Інтерфакс-Україна
13:39 22.02.2022

Помер український літературознавець та дисидент Іван Дзюба

1 хв читати
Помер український літературознавець та дисидент Іван Дзюба

У вівторок, 22 лютого, помер український літературознавець та дисидент Іван Дзюба, повідомив Український інститут національної пам'яті.

"22 лютого, на 91-му році життя, помер український літературознавець та дисидент Іван Дзюба", - йдеться у повідомленні пресслужби УІНП.

Зазначається, що Дзюба народився 26 липня 1931 року в Донецькій області, навчався у Донецькому педагогічному інституті та аспірантурі Інституту літератури імені Тараса Шевченка у Києві.

З початку 1960-х років брав участь у дисидентському русі. У 1965 році написав памфлет "Інтернаціоналізм чи русифікація?", присвячений проблемі національних відносин у соціалістичному суспільстві.

У 1973 році був засуджений радянським судочинством до 5 років позбавлення волі та 5 років заслання за "антирадянську пропаганду".

Восени 1989 року став одним зі співзасновників "Народного руху України".

У незалежній Україні був другим міністром культури, а також якийсь час очолював комітет Національної премії імені Т. Г. Шевченка.

У 2001 році нагороджений найвищою державною нагородою - Герой України.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Відбулося перше засідання Керівної ради Американсько-українського інвестфонду відбудови - Свириденко

Рютте повідомив про роботу над підтримкою України на перемовинах з РФ, щоб убезпечити її від будь-яких загроз

Трамп доручив Міноборони США "бути готовими до стримування" у зв’язку зі зближенням Китаю та РФ – Геґсет

Міністри оборони України та Британії скоординували наступні кроки в посиленні обороноздатності обох держав, готують важливі рішення

Українська Fire Point вироблятиме в Данії паливо для своїх далекобійних ракет "Фламінго"

Половина боєзіткнень на цю годину прийшлася на покровський напрямок - Генштаб

Прем’єрка Данії вважає найважливішою частиною майбутніх гарантій безпеки сильну українську армію

Є близько 30 документів безпекових гарантій, але нам потрібно більше ніж ці документи – Зеленський

Під час засідання "Нордично-Балтійської вісімки" обговорили PURL, ППО, гарантії безпеки – Зеленський

Трамп може приєднатися до саміту "Коаліції охочих" у четвер – німецький уряд

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА