21:26 28.02.2022

Українська енергосистема може бути інтегрована до європейської вже найближчим часом – єврокомісар Сімсон

2 хв читати

Європейський комісар з енергетичних питань Кадрі Сімсон вважає, що надзвичайна синхронізація енергосистеми України з європейською ENTSO-E може бути проведена за кілька тижнів.

Про це вона сказала у понеділок у Брюсселі на пресконференції після закінчення засідання Європейської ради з енергетичних питань.

"Наш спільний з українською стороною довгостроковий пріоритет - це синхронізація української енергосистеми з європейською замість російської. Збільшити українську енергетичну незалежність — це стратегічна ініціатива. Того ж дня, як Україна почала тестування роботи (енергосистеми) в ізольованому режимі — перший крок до підготовки до майбутньої синхронізації з ЄС, російська армія вторглася в Україну. Я говорила з міністром Галущенком знову вчора, і він поінформував мене, що за нинішніх умов вони не будуть знову возз'єднуватися з російською енергетичною системою. В результаті Україна просить про надзвичайно термінову синхронізацію з європейською енергетичною системою, і провести її якнайшвидше. Це технічний виклик. З боку міністрів цьому була широка підтримка. Тому ми просуватимемось уперед, щоб приєднати українську систему якнайшвидше", - окреслила єврокомісар ситуацію.

Оцінюючи роботу української енергосистеми в ізольованому режимі, Сімсон зазначила, що всі необхідні етапи пройшли успішно.

"Я зустрічалася з ENTSO-E цього ранку, вони вважають, що технічно надзвичайне приєднання можливе. Водночас, як Україна продовжує працювати в ізольованому режимі, зараз важко навіть сусіднім країнам надати будь-яку допомогу. Що стосується часу, то це не питання годин, це питання днів, швидше за все, кількох тижнів", - вважає вона.

Як повідомлялося раніше, міністр енергетики Герман Галущенко звернувся до міністрів енергетики країн ЄС щодо якнайшвидшої інтеграції енергосистеми України до європейської ENTSO-E.

"Я звертаюся до наших європейських партнерів з приводу якнайшвидшої синхронізації енергосистеми України з ENTSO-E. Нам як ніколи потрібна ваша підтримка та солідарність із українським народом!" – написав Галущенко на своїй сторінці у Facebook.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

США розглядають можливість відправки додаткових військових радників в Україну - представник Пентагону

Сенат США проведе голосування щодо законопроектів про допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню у вівторок, 23 квітня - лідер більшості

Палата представників США проголосувала за допомогу Ізраїлю, Тайваню та іншим індо-тихоокеанським союзникам

Президент Єврокомісії про голосування в Палаті представників: Україна заслуговує на всю підтримку, яку вона може отримати проти РФ

Байден: Ухвалення Палатою представників законопроєктів про іноземну допомогу надсилає "чіткий сигнал" про американське лідерство

Столтенберг: Я вітаю ухвалення законопроєкту в Палаті представників

Із майже $61 млрд загального обсягу допомоги США $49,9 млрд передбачено на оборонні витрати - Шмигаль

Кулеба привітав схвалення в Палаті представників США допомоги Україні: Поганий день для Путіна

Зеленський: Ми використовуємо американську підтримку, щоб наблизити справедливе завершення війни

Потоки на виїзд і в'їзд в Україну залишаються рівними - Держприкордонслужба

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА