Інтерфакс-Україна
23:45 02.03.2022

Макрон: Росія не зазнає агресії, вона і є агресор

2 хв читати

Президент Франції Еммануель Макрон назвав РФ не стороною, що зазнала агресії, а агресором, а також назвав брехнею твердження, що РФ нібито "воює в Україні з нацизмом".

"Ця війна – це не конфлікт між НАТО і Заходом з одного боку та Росією - з другого, як дехто може це описувати. В Україні немає ні баз, ні військ НАТО", - заявив президент Франції у зверненні до французів у середу.

Він наголосив, що Росія не зазнає агресії - вона і є агресор.

Також Макрон назвав брехнею твердження російської пропаганди, що йде війна проти нацизму.

"Це брехня, зневажання історії Росії та історії України, які боролися проти нацизму", - наголосив він.

Водночас він зазначив, що "ми не воюємо з Росією".

"Ми усвідомлюємо все те, що нас пов'язує з цим великим європейським народом, народом Росії, який багато чим пожертвував у роки Другої світової війни, щоб витягнути Європу з прірви. Ми підтримуємо всіх росіян, які, відмовляючись від того, щоб ганебна війна велася від їхнього імені, мають почуття відповідальності та хоробрості для захисту миру. І які це показують у Росії та за її межами", сказав Макрон.

Зокрема, він нагадав, що постійно веде переговори з президентом України Володимиром Зеленським, і також "перебуватиме в контакті, наскільки це можливо і необхідно, з президентом Путіним, щоб невблаганно намагатися переконати його скласти зброю".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Уряд розраховує, що до 2030 р. 60% жителів України будуть володіти англійською мовою певною мірою

Зеленський привітав працівників українських ЗМІ з Днем журналіста

Кількість постраждалих у Тернополі зросла до 11 осіб, шестеро з них – рятувальники

У стаціонарах Києва перебувають 17 постраждалих через нічну атаку, ще восьмеро отримують допомогу амбулаторно

В Україні відзначають День журналіста: благодійний концерт на підтримку військових

Короткочасні дощі та грози пройдуть на значній території України в суботу, вдень 28-33°

Зеленський нагородив відзнакою "Золоте серце" іноземців, залучених до надання гуманітарної допомоги Україні

Стефанішина: Говорити про дати відкриття перших трьох переговорних Кластерів можна буде через 2 тижні, коли ЄК надасть висновки

УЧХ допомагає постраждалим від російської атаки на Тернопіль та Луцьк

Пошкоджені через ворожу атаку ділянки метро у Києві планують відремонтувати протягом доби - КМДА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА