Інтерфакс-Україна
14:44 04.03.2022

Єврокомісія припиняє науково-дослідну співпрацю з РФ

1 хв читати

Європейська комісія (ЄК) оголосила у п'ятницю про своє рішення призупинити співпрацю з російськими організаціями у галузі досліджень, науки та інновацій.

"Ми вирішили не займатися подальшими проєктами співпраці з досліджень та інновацій з російськими організаціями. Водночас ми наполегливо віддані забезпеченню продовження успішної участі України у програмах Horizon Europe та Euratom Research and Training", - заявила член ЄК з інновацій, досліджень та освіти Марія Габрієл.

Вона зазначила, що в Єврокомісії вжито адміністративних заходів для забезпечення того, щоб українські вчені могли отримувати фінансування з дослідницьких та інноваційних програм ЄС.

У комюніке ЄК повідомляється, що Єврокомісія не укладатиме ні нових контрактів, ні будь-яких нових угод із російськими організаціями за програмою Horizon Europe. Крім того, ЄК призупиняє виплати російським організаціям у межах наявних договорів.

Виконавчий заступник голови Єврокомісії Маргрете Вестагер так прокоментувала це рішення: "Дослідницька співпраця в ЄС ґрунтується на повазі свобод та прав, які лежать в основі досконалості та інновацій".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Атака СБУ по аеродромах стратегічної авіації РФ впливатиме і на глобальний стратегічний баланс ядерних сил на планеті – ексміністр оборони

Старт переговорів делегацій у Стамбулі планується о 13:00 понеділка

Міністр оборони Ізраїлю наказав військам діяти в секторі Газа без урахування ситуації з переговорами про перемир'я в анклаві

Історичне фото: Голова СБУ Малюк під час проведення спецоперації "Павутина"

Драпатий подав рапорт про відставку з посади командувача Сухопутних військ

Двох людей поранено внаслідок атаки дронів на Миколаївщині - ОВА

СБУ вразила 41 літак стратегічної авіації РФ під час спецоперації "Павутина" - джерело

Українську делегацію в Стамбул очолить міністр оборони Умєров - Зеленський

СБУ відпрацювала сьогодні відразу по 4 військових аеродромах РФ - джерело

Ворог атакував Україні 479-ма засобами повітряного нападу, знешкоджено 385, зафіксовано влучання у 18 локаціях - ПС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА