Інтерфакс-Україна
21:27 12.03.2022

Результати псевдореферендуму в Херсонській області, який планується окупантами, не матимуть юридичних наслідків - Стефанчук

2 хв читати

Результати запланованого російськими окупантами референдуму на Херсонщині не матимуть юридичних наслідків, окрім кримінальної відповідальності для його організаторів, заявив голова Верховної Ради Руслан Стефанчук.

"Те, що планується провести окупантами у Херсонській області, не є референдумом за його правовою природою. Оскільки це, як і все, що вони намагаються зробити, псевдо-, квазі-, ерзац- явище, яке не буде відповідати чинному законодавству, а значить не тягнутиме за собою юридичних наслідків, крім кримінальної відповідальності для організаторів, пособників та виконавців", - написав Стефанчук у суботу в Facebook.

Він наголосив, що спроби проведення псевдореферендуму не мають нічого спільного ні із законодавством України, ні з такою формою безпосередньої демократії, як референдум.

Стефанчук нагадав, що питання щодо зміни території України вирішуються виключно всеукраїнським референдумом згідно зі ст. 73 Конституції, а місцевий референдум не може вирішувати такі питання.

За словами речника парламенту, згідно з п.3 ч.2 ст.3 закону "Про всеукраїнський референдум" не можуть бути предметом всеукраїнського референдуму питання, спрямовані на ліквідацію незалежності, порушення державного суверенітету, територіальної цілісності, створення загрози національній безпеці України. Стефанчук зазначив, що проведення обласних або міських референдумів є незаконним і неможливим, оскільки в правовому полі поки що немає закону про місцеві референдуми.

Він також наголосив, що відповідно до ч.1 ст.19 закону "Про правовий режим воєнного стану" в умовах воєнного стану забороняється проведення всеукраїнських і місцевих референдумів.

"І на завершення, Херсон, які інші міста України - це Україна не тільки географічно, але й за своїм духом та силою. Тому окупанту та всім його незграбним намаганням знищити Українську Державність - один шлях - за його ж військовим кораблем", - зазначив Стефанчук.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Чехія, Угорщина та Словаччина не будуть задіяні у виконанні рішення саміту ЄС щодо надання Україні EUR 90 млрд кредиту за рахунок бюджету ЄС

Лідери ЄС засудили підтримку війни РФ третіми країнами

ЄС буде посилювати тиск на РФ, 20-й пакет санкцій буде прийнятий на початку 2026 року – висновки саміту ЄС

Держави-члени ЄС мають активізувати військову підтримку України – висновки саміту ЄС

ЄС готовий зробити свій внесок в гарантії безпеки для України – висновки саміту ЄС

Лідери ЄС знову підтвердили непохитну підтримку України – висновки саміту ЄС

Фон дер Ляєн: подібно до репараційного кредиту, Україна поверне кредит тільки тоді, коли РФ виплатить репарації

Кошта: Україна отримає позику, підкріплену бюджетом ЄС, в розмірі EUR 90 млрд, яку вона поверне тільки після виплат репарацій РФ

Мерц: Україна отримає позику від ЄС в розмірі EUR 90 млрд, яку вона поверне тільки тоді, коли РФ виплатить репарації

Кошта: є угода про фінпідтримку України на 2026-2027рр

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА