Інтерфакс-Україна
16:36 18.03.2022

Сторони мають зрозуміти: журналісти - цивільні особи - Комітет захисту журналістів

2 хв читати
Сторони мають зрозуміти: журналісти - цивільні особи - Комітет захисту журналістів

Сторони війни в Україні мають зрозуміти, що журналісти є цивільними особами, а націлювання на них є порушенням міжнародного права, заявила координатор програми у Європі та Центральній Азії Комітету захисту журналістів Гульноза Саїд.

"Важливо наголосити, що всі сторони цієї війни мають зрозуміти, що всі журналісти та медіапрацівники є цивільними особами і мають бути захищені згідно з міжнародним гуманітарним правом, а націлювання на них (особливо задокументовані випадки, коли на них були знаки преси, їхні машини були відзначені як преса) - це порушення міжнародного права, і порушники мають бути притягнуті до відповідальності", - сказала Саїд на онлайн-брифінгу у п'ятницю.

Вона нагадала, що за три тижні війни загинули вже чотири журналісти.

"Чотири журналісти були вбиті: двоє місцевих і двоє іноземних у перші три тижні повномасштабної війни", - зазначила Саїд.

За її словами, Євген Сакун був першою жертвою, його було вбито 1 березня, коли російські війська обстріляли телевежу в Києві, 13 березня було вбито американського репортера Брента Рено, а 14 березня було вбито оператора Fox News П'єра Закревського і продюсера Fox News, місцеву журналістку Олександру Кувшинову.

Крім того, Саїд звернула увагу на те, що російські державні медіа повідомляють про те, що в Україні немає журналістів і всі вони пропагандисти, тому російські військові не виявляють жодної поваги до журналістів.

"У випадку вбитих журналістів ми змогли підтвердити, що на двох журналістів було пряме наведення, а в інших випадках джерело вогню не було підтверджено, хоча українська сторона сказала, що це зробили росіяни", - пояснила представник Комітету захисту журналістів.

Крім того, Саїд зазначила, що Комітет захисту журналістів документував випадки, коли російські військові затримали в Україні десятки журналістів та намагалися змусити їх виробляти російську пропаганду.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Ціни на свинину можуть зрости через наближення Великодніх свят - аналітики

Журналістка Крюкова оскаржила санкції проти неї у Верховному суді

США готові відновити поставки в Україну плануючих бомб GLSDB – ЗМІ

Американці побоюються, що Трамп занадто тісно пов'язаний з Росією, - опитування Reuters/Ipsos

Келлога усунули від мирних перемовин на вимогу РФ через його близкість до України - ЗМІ

Рютте після зустрічі з Трампом: НАТО є сильним, і разом ми робимо його ще сильнішим

Семеро цивільних, в тому числі четверо дітей постраждали через атаку російських БпЛА - Синєгубов

США не продовжили ліцензію на купівлю російської нафти закордонними компаніями

Заяви Путіна свідчать про плани відмовитися від тиші на фронті, треба на нього тиснути і вводити санкції – Зеленський

Зеленський: У час Рамадану може з'явитись можливість почати робити сильні дипломатичні кроки заради миру

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА