Інтерфакс-Україна
15:36 20.03.2022

Окуповані та оточені населені пункти перетворюються на концтабори через недопущення російськими військовими гуманітарних вантажів – омбудсмен

2 хв читати
Окуповані та оточені населені пункти перетворюються на концтабори через недопущення російськими військовими гуманітарних вантажів – омбудсмен

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова заявляє про серйозну гуманітарну катастрофу в Мангуші та Мелекеному, куди втекли жителі Маріуполя, Чернігова та Херсонської області.

У своєму повідомленні в телеграм-каналі в неділю Денісова зазначила, що російська армія "перетворює окуповані та оточені населені пункти на концентраційні табори, де голодує мирне населення".

Так, за її словами, жителі Маріуполя, які втекли від бомбардувань російських окупантів до Мангуша та Мелекіного, помирають від голоду. "Окупанти не допускають гуманітарних вантажів з їжею, ліками, предметами першої необхідності", - зазначила омбудсмен.

Також, як наголосила Денісова, страждає від гуманітарної катастрофи Чернігів, де немає ні електроенергії, ні тепла, ні води. Він нагадала, що протягом тижня тривають безрезультатні переговори з окупаційними військами щодо евакуації та гуманітарного коридору.

"У Херсонську область окупанти не пропустили 14 фур із гуманітарною допомогою. 14 вантажівок з гуманітарною допомогою на півдорозі російські бойовики змусили повернутися", - додала омбудсмен.

Крім того, за її словами, не може потрапити гуманітарний вантаж і до населених пунктів Харківської, Київської, Донецької та Луганської області, де тривають бойові дії.

"Позбавлення мирного населення їжі та медикаментів є нічим іншим, як катуванням та прямим порушенням Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни, Міжнародного пакту про громадянські та політичні права та Європейської конвенції з прав людини", - додала омбудсмен.

Джерело: https://t.me/denisovaombudsman/4293

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Це не справжнє перемир'я" – речник МЗС України про пропозицію РФ

Умєров за результатами зустрічі у Стамбулі: 1200 людей взяли участь у гуманітарному обміні і ці обміни буде продовжено

Кабмін поклав на Міненерго функції із забезпечення формування держполітики у сфері управління зоною відчуження

Кабмін пропонує Раді погодити нові норми підтримки сімей з дітьми: підвищення виплат за народження, "єЯсла", "Пакунок школяра"

Кабмін пропонує Раді скасувати адмінвідповідальність за порушення вимог щодо заняття народною медициною

Кабмін пропонує Раді скасувати понад 60 інструментів держрегулювання господарської діяльності у різних сферах

Затвердили запуск грантового конкурсу в межах Brave1 щодо виробництва вибухових речовин в Україні - Свириденко

Умєров доповів президенту України про результати третьої зустрічі з представниками РФ у Стамбулі

Кабмін перепризначив 6-х заступників міністра економіки в об'єднане Мінекономіки, довкілля та сільського господарства

Троє мирних жителів постраждалі через ворожі обстріли Купʼянського району Харківської області - прокуратура

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА