Інтерфакс-Україна
12:07 23.03.2022

Діти, які залишилися без батьків під час воєнного стану, зможуть бути тимчасово влаштовані до прийомних сімей або дитбудинків сімейного типу - Мінсоцполітики

2 хв читати
Діти, які залишилися без батьків під час воєнного стану, зможуть бути тимчасово влаштовані до прийомних сімей або дитбудинків сімейного типу - Мінсоцполітики

Міністерство соціальної політики України інформує, що діти, які залишилися без батьків під час воєнного стану, зможуть бути тимчасово влаштовані до сімейних форм виховання.

"Уряд схвалив розроблене Мінсоцполітики рішення, згідно якого діти, які залишилися без піклування батьків, під час воєнного стану можуть бути влаштовані у прийомні сім’ї чи дитячі будинки сімейного типу на умовах тимчасового влаштування. Також рішення уряду спрощує процедуру влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, під опіку або піклування родичів", - ідеться у повідомленні пресслужби міністерства.

Наголошується, що чинні нормативні акти не давали можливості влаштовувати таких дітей у сімейні форми виховання, а процедура влаштування дітей під опіку чи піклування родичів потребувала такого переліку документів, який в умовах воєнного стану практично нереально зібрати.

"Тому ми напрацювали рішення, яке дає можливість такій дитині перебувати під час воєнного стану на умовах тимчасового влаштування в прийомній сім’ї або дитячому будинку сімейного типу, чи за спрощеною процедурою – під опікою або піклуванням родичів. Це забезпечить найкращі інтереси дитини до того моменти, поки не буде достовірно з’ясовано, що саме сталось з її батьками", - йдеться у повідомленні.

У Мінсоцполітики повідомляють, що ухвалене рішення уряду надає додаткові можливості влаштування таких дітей в умовах воєнного стану, зокрема у прийомні сім'ї та дитячі будинки сімейного типу на умовах тимчасового устрою в межах передбаченої граничної чисельності дітей у дитячому будинку сімейного типу.

Крім того, ухвалене рішення передбачає спрощений пакет документів для родичів, які хочуть взяти дитину під опіку: заяву; копію паспорта; документи, що підтверджують сімейні, родинні зв'язки або інший зв'язок особи з дитиною (свідоцтво про хрещення або інший документ, виданий релігійною організацією); довідку від нарколога та психіатра про можливість виховання дитини; довідку чи заяву опікуна про відсутність судимості.

"Під час воєнного стану також зробили необов’язковим для кандидатів в опікуни та піклувальники проходження курсу навчання з виховання дітей, які залишились без батьківського піклування", - наголошують у відомстві.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Суттєве потепління очікується в Україні в найближчі дні, короткочасні дощі пройдуть лише на сході

Україна отримала 9-й транш $500 млн від МВФ на покриття пріоритетних бюджетних потреб - Шмигаль

Україна має подати до парламенту зміни до закону про оцінку майна до кінця серпня-2025 – програма з МВФ

Червень в Києві був холодніший середнього на 0,4°С, опадів теж випало менше

Шмигаль обговорив з президенткою Єврокомісії необхідність сталого фінансування України на 2026-2027 рр.

Негода знеструмила 103 населених пункти у чотирьох областях України

Судитимуть наркоторговців, які отримували кокаїн з Іспанії в пакунках з кавою та продавали його у Києві

СБУ повідомила про заочну підозру російському полковнику, який командував атаками "Кинджалів" по енергооб’єктам України

Працівник енергокомпанії напав з ножем на співробітників в німецькому Мельріхштадті, одна жінка померла – ЗМІ

Реєстрація електронних кабінетів доступна для всіх категорій вступників - Міносвіти

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА