Інтерфакс-Україна
15:38 30.03.2022

Будь-які судна можуть стати жертвами російських мін у Чорному та Азовському морях – Зеленський

2 хв читати
Будь-які судна можуть стати жертвами російських мін у Чорному та Азовському морях – Зеленський

Президент України Володимир Зеленський, виступаючи перед парламентом Норвегії, заявив, що будь-які судна можуть стати жертвами російських мін у Чорному та Азовському морях.

"Українські порти на Чорному та Азовському морях заблоковані Росією з першого дня її вторгнення. Майже 100 кораблів не можуть вийти в Середземне море. Деякі судна були просто захоплені. Це піратство заради крадіжки вантажів. Декілька суден зазнали вогневого удару. Але блокада портів була реалізована РФ не просто силами флоту. Вони замінували море. І тепер міни встановлені російськими силами та дрейфують морем. Це небезпека для всіх, для будь-яких суден будь-якої країни у Чорноморському регіоні", - заявив Зеленський.

"Одну з цих мін вдалося своєчасно знешкодити в Босфорі, іншу – біля кордону Болгарії, ще одну – біля узбережжя Румунії. І не хочеться навіть уявляти, що буде, якщо одну з таких мін не вдасться вчасно знешкодити. Хто тоді постраждає? Можливо, пороми, не дай боже, чи пасажирські лайнери, торговельні судна чи танкери, підрив яких може призвести не лише до людських жертв, а й до масштабної екологічної катастрофи. І тоді Росія знову скаже, як завжди: що це нібито не вона", - додав він.

За словами президента, така злочинність дій РФ на морі заслуговує на окрему увагу, оскільки це одна з найбільших загроз міжнародній безпеці, які виникали після Другої світової війни.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський разом з переговорниками провів бесіду з Віткоффом та Кушнером, обговорили території та гарантії безпеки

Сибіга і глава МЗС Болгарії обговорили мирні ініціативи та подальші кроки співпраці

Допомога Україні перевищила сплату РФ за нафту і газ лише у 5 з 24 європейських країн у 2022-24рр – Держдеп США

Макрон повідомив Зеленському про міжнародні дискусії та підтвердив підтримку Франції

Обстріл РФ сильно пошкодив склади PROSTOR, "Мед-Сервіс" та "БаДМ у Дніпрі та "Трібо" у Білій Церкві

У Слов'янську шестеро постраждалих внаслідок скинутої ворогом авіабомби

РФ продовжує обстрілювати Дніпропетровщину, пошкоджено інфраструктуру

Поліцейський постраждав унаслідок атаки ворожих безпілотників Запоріжчини

У неділю очікується відключення е/е від 3 до 4 черг для споживачів у всіх регіонах України

Зеленський разом із переговорниками провів бесіду з Віткоффом та Кушнером

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА