Інтерфакс-Україна
12:22 31.03.2022

Війна в Україні стає для світу рутиною - Зеленський у парламенті Нідерландів

2 хв читати
Війна в Україні стає для світу рутиною - Зеленський у парламенті Нідерландів

Президент України Володимир Зеленський, виступаючи у парламенті Нідерландів, заявив, що війна в Україні стає для світу рутиною.

"36 днів. Саме стільки наша держава і наш народ віч-на-віч проти армії, яку назвали найсильнішою у світі. Росія готувалася проти нас, проти свободи десятки років. Вони накопичували смертельні ресурси стільки, скільки кожна європейська країна може витратити на життя. І наразі ці російські ресурси працюють на повну. Як би страшно це не звучало, але люди вже починають звикати", - заявив Зеленський.

За його словами, люди "вже починають адаптуватися та пропускати через себе все, що чують про війну, до бомбардувань, до оновлених списків загиблих".

"Щоденні повідомлення про кількість знищених будинків, обстріляних міст, громад вже не викликають емоцій. Для багатьох інших війна в Україні стає рутиною. На жаль. Але це правда - рутиною. Але не для тих, чиє життя під загрозою щохвилини", - додав він.

"Хто, як жителі нашого міста, наприклад, Маріуполя, понад три тижні у повній блокаді. Без усього. Без життя, без їжі, без води, без елементарних медикаментів, без зв'язку. Вони змушені сидіти у підвалах, ховатися, просто щоб не загинути під обстрілами. Але не для тих, кого Росія забрала на свою територію. Просто депортувала. Як це робили нацисти в окупованих країнах. Десятки тисяч примусово вивезено на територію держави-окупанта. Про долю більшості з них ми нічого, на жаль, не знаємо. Як із ними зв'язатися, чи віддасть Росія, в принципі, цих людей - для нас це страшні питання", - продовжив президент.

Водночас, за його словами, для деяких все це вже стає рутиною, на яку навіть не варто звертати уваги.

"Ми наразі перебуваємо в такому моменті, коли світ має діяти ще швидше, ніж у перший місяць війни, коли народи Європи та всього світу побачили, що робить Росія і всі були наповнені бажанням допомогти. Але увага та емоції людей не фокусуються довго на одному й тому самому. Якщо ситуація не вирішується, люди можуть переключитися на щось інше. І ми не маємо права дати цій війні ще 36 днів. Ми маємо всі разом змусити Росію шукати мир якнайшвидше", - підсумував він.

ОСТАННЄ

З Данії екстрадовано житомирянина – співорганізатора незаконного грального бізнесу

Сирський наголосив на важливості адаптації військовослужбовців на початку БЗВП для протидії СЗЧ

На Львівщині група осіб напала на учасників ансамблю "Гуцулія", які поверталися з туру за кордоном

Кількість травмованих в Чернігові після обстрілу зросла до трьох, є постраждала в Семенівці – ОВА

СБУ затримала ворожу інформаторку, яка шпигувала за колонами ЗСУ на Миколаївщині

Сім лідерів країн ЄС у листі до фон дер Ляєн та Кошти заявили про підтримку репараційного кредиту Україні з ухваленням рішення у грудні

Ворог 29 разів обстріляв населені пункти Донеччини за минулу добу, з лінії фронту евакуйовано 90 людей, у тому числі 12 дітей

Париж виступає проти використання заморожених у французьких банках активів РФ - ЗМІ

Україну атакували 149 ворожих БпЛА, зафіксовано влучання 16 ударних БпЛА на 11 локаціях

Фінансові стимули для меценатства будуть впроваджені наступного року урядом, після прийняття Радою закону - Бережна

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА