Інтерфакс-Україна
21:24 01.04.2022

Міністри культури ЄС виступили проти російської агресії щодо України - Мінкультури

1 хв читати
Міністри культури ЄС виступили проти російської агресії щодо України - Мінкультури

Міністри культури Ради Європи висловили повну солідарність з Україною та засудили збройний напад Росії, повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики за результатами конференції у Страсбурзі.

"Міністри культури ЄС висловили повну солідарність про те, що культура не може бути аполітичною. Мої колеги найсуворіше засудили збройний напад росії на Україну з порушенням міжнародного права та закликали російську федерацію негайно та беззастережно припинити свої військові дії в Україні", – цитує міністра Олександра Ткаченка пресслужба відомства.

Зазначається, що під час конференції учасники схвалили відповідну декларацію. Зокрема, у ній йдеться про готовність (зокрема й фінансову) допомогти Україні через загрозу культурній спадщині, її термінового збереження, використовуючи всі можливості конвенцій Ради Європи та інші правові та законодавчі акти у сфері культури.

Крім того, міністри обговорили підтримку постраждалих художників, працівників сфери культури, спадщини та креативності, а також науковців з України через програми культурної співпраці.

"Також учасники конференції домовилися підтримувати ініціативи щодо проведення "Року культури України в Європі", залучаючи переселенців з України, на кшталт Європейської культурної конвенції та Конвенції Фаро", - йдеться в повідомленні.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський обговорив з головою МЗС Великої Британії посилення ППО та далекобійні можливості України

На Ставці буде обговорюватись забезпечення армії боєприпасами та захист критичної інфраструктури – Умєров

Гуманітарний комітет Ради підтримав правку про фінансування Держкіно не менше ніж 0,2% видатків держбюджету за попередній рік

Підозрюваний у вбивстві Чарлі Кірка зізнався батькові у скоєнні злочину, той про це повідомив — ЗМІ

Зеленський закликав знайти спосіб вплинути на Китай, щоб вони застосували свій вплив на РФ для закінчення війни

Для знищення 800 російських шахедів необхідно 1600 українських перехоплювачів – Зеленський

Слідство у справі про вбивство активіста Ганула в Одесі завершено – Офіс генпрокурора

Данія запускає проєкт Ukraine Transition Program на три роки з бюджетом у 375 мільйонів євро

Сибіга: Ми очікуємо прибуття в четвер делегації військових з Польщі після інциденту з російськими дронами

Расмуссен: ми заохочуватимемо більше українських оборонних компаній розміститися та виробляти продукцію в Данії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА