Інтерфакс-Україна
17:00 04.04.2022

Зеленський: Європейські лідери мають приїхати та подивитися, до чого призводить загравання з РФ

2 хв читати
Зеленський: Європейські лідери мають приїхати та подивитися, до чого призводить загравання з РФ

Колишній федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель, президент Франції Ніколя Саркозі та інші європейські лідери мають відвідати Україну та побачити, до чого призводить загравання з Російською Федерацією, вважає президент України Володимир Зеленський.

"Я думаю, що вона (Меркель – ІФ) мій сигнал чудово почула. І не тільки вона, я звертався і до неї, і до лідерів Європи, до пана Саркозі, які, як нам із вами відомо, ухвалювали важливі рішення – або, скажімо так, були під впливом і Російської Федерації, і ще деяких інших лідерів, але насамперед під впливом Російської Федерації і, гадаю, внутрішнього істеблішменту, коли вони ухвалювали рішення щодо України", - зазначив Зеленський, коментуючи запрошення Меркель та Саркозі приїхати до м. Бучі Київської області.

Він нагадав, що у Європі та НАТО під час Бухарестського саміту 2008 року було достатньо країн, які підтримували приєднання до НАТО України.

"Вся ця історія, інсинуації про відкриті двері до НАТО, коли ми знаємо, що більшість європейських держав і членів НАТО підтримували Україну як члена альянсу ще тоді, у Бухаресті - й чудово ми знаємо, хто ті лідери, і я вважаю, що Ангела Меркель серед тих лідерів, лідерів провідних країн, від яких і залежало рішення, чи бути Україні членом НАТО, тому я вважаю, що те, що відбувається, - це ігри в піддавки перед Російською Федерацією, дати можливість їм зміцнитися і відчути, що вони впливають дуже сильно на думку Європейського Союзу, багатьох країн. Я вважаю, що їм потрібно приїхати і подивитися, на що перетворюється загравання з Російською Федерацією, от і все", - сказав президент.

Раніше президент України Володимир Зеленський запросив колишніх федерального канцлера Німеччини Ангелу Меркель та президента Франції Ніколя Саркозі відвідати Бучу й "побачити, до чого призвела політика поступок Росії". У свою чергу прессекретар Меркель заявила в понеділок, що ексканцлер "підтримує свої рішення у зв'язку з самітом НАТО в Бухаресті в 2008 році". Меркель не відреагувала на запрошення відвідати Бучу.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

СБУ на Рівненщині викрила чергову схему ухилення від мобілізації через фейковий коледж

У наркологічному медзакладі в Харкові на зарплату "мертвим душам" витратили понад мільйон гривень - прокуратура

РФ цілеспрямовано дезінформує світ про наявність погодженого без України плану завершення війни - ЦПД

У Херсоні померла поранена через російський обстріл жінка – ОВА

Рада ЄС ухвалила надання Україні EUR3,056 млрд в рамках Ukraine Facility - Свириденко

На Дніпропетровщині припинено діяльність 31 шахрайського кол-центру – прокуратура

США і РФ планують укласти угоду про перемир'я, щоб закріпити здобутки Путіна в Україні – ЗМІ

Пентагон отримав можливість повертати в арсенали США вже виділену для Києва зброю - ЗМІ

Російські футбольні клуби отримали EUR10,8 млн з фонду "солідарності" УЄФА після вторгнення РФ в Україну – ЗМІ

Безробітний з Краматорська отримав 15 років за шпигунство на краматорському напрямку - СБУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА