Інтерфакс-Україна
11:47 09.04.2022

Кабмін затвердив порядок тримання військовополонених

2 хв читати
Кабмін затвердив порядок тримання військовополонених

Кабінет Міністрів України затвердив порядок тримання військовополонених.

Згідно з постановою № 413 від 5 квітня, цей порядок встановлює загальні вимоги щодо тримання військовополонених відповідно до норм міжнародного права з моменту запровадження воєнного стану, який охоплює воєнний час і частково відновлювальний період після закінчення воєнних дій.

Загальними положеннями тримання військовополонених регламентовано, що з військовополоненими завжди поводяться гуманно, не допускаючи щодо них насильства, репресалій, жорстокого поводження і тортур, образливого і принизливого ставлення, залякування і цікавості публіки, засудження і застосування покарання без попереднього судового рішення, винесеного судом. Зокрема, військовополонених не можна піддавати фізичному каліцтву, медичним або науковим експериментам будь-якого характеру, проведення яких не обґрунтовано у зв'язку з потребою в медичному, стоматологічному або стаціонарному лікуванні військовополонених і не проводяться в їхніх інтересах.

Також до військовополонених в будь-яких обставинах мають ставитися з повагою до їхньої особистості та честі. З жінками слід поводитися з усією повагою, зумовленою їхньою статтю, так само прихильно, як і з чоловіками. До офіцерів і військовополонених, прирівняних до них, ставляться з повагою, якої вони заслуговують, зважаючи на звання та вік. Військовополонені в повному обсязі зберігають свою цивільну правоздатність, яку вони мали до полону. Пораненим і хворим з числа військовополонених надається своєчасна медична допомога.

Також документ регламентує Загальні положення створення і функціонування таборів для військовополонених, харчування військовополонених, матеріально-побутового забезпечення військовополонених, медичного забезпечення військовополонених, залучення військовополонених до виконання робіт, релігійної, інтелектуальної та фізичної діяльності військовополонених, дисциплінарних стягнень, порядок отримання листів, поштових карток і посилок, організація поховання, репатріація, госпіталізація в нейтральні країни і звільнення військовополонених.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Західні політики зазначають важливість незалежності НАБУ і САП для євроінтеграції

Стефанчук: Рада готова працювати над розробкою ефективних законодавчих рішень для зміцнення довіри, підвищення результативності та збереження прозорості

МЗС Фінляндії: закон, що обмежує незалежність антикорупційних інституцій України викликає занепокоєння

Арахамія відкидає заяви про наступ на антикорупційну інфраструктуру та заявляє про готовність Ради підтримати вирішення спірних питань

Понад 60 бізнесових та громадських об’єднань закликали скасувати закон про НАБУ/САП – спільна заява

Спалахи гострих кишкових інфекцій зафіксовані минулого тижня в трьох областях – МОЗ

Качка: Україна готова вжити подальших законодавчих заходів для забезпечення відповідності стандартам ЄС

МЗС Чехії: Україна належить до Європи, але наша підтримка не була і не буде карт-бланшем для будь-яких дій уряду

Обмеження незалежності українських антикорупційних органів ускладнює шлях України до ЄС – МЗС Німеччини

Генпрокурор про те, чи є справи на Кривоноса і Клименка: не досліджував це питання

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА