Інтерфакс-Україна
11:08 16.04.2022

Німеччина не встановлюватиме лімітів на прийом біженців з України - міністр транспорту

2 хв читати
Німеччина не встановлюватиме лімітів на прийом біженців з України - міністр транспорту

Федеральний міністр цифрових технологій і транспорту Німеччини Фолькер Віссінґ заявляє, що потік біженців з України значно знизився, і наголосив, що ФРН не має наміру встановлювати жодні обмеження щодо приймання українських біженців.

"Кількість біженців, які їдуть до Німеччини поїздами, значно скоротилася порівняно з піком на початку війни - з приблизно 8200 до нинішніх приблизно 2500 осіб на день. Проте ми зберігаємо логістичні й транспортні структури, тому що не можемо передбачити хід війни і будь-якої миті можемо зіткнутися зі збільшенням кількості біженців. Ми маємо очікувати подальшої ескалації і бути готовими. Українці повинні мати можливість знайти притулок у Німеччині", - сказав Віссінґ в інтерв'ю "Редакційній мережі Німеччини" (RedaktionsNetzwerk Deutschland, RND).

На уточнювальне запитання, чи є верхня межа прийому біженців з України, міністр відповів: "Це питання не постає. Німеччина не може і не відкидатиме біженців з України".

Він також зазначив, що Німеччина працює над прийомом українських біженців, які раніше розмістилися в сусідніх з Україною країнах ЄС, а також працює над тим, щоб до цього були залучені й інші країни ЄС, нагадавши, що низка міст Польщі досягла межі можливостей щодо розміщення українців.

"Ми швидко переконалися, що людей, які їдуть з України, можна перевозити з Польщі до Німеччини. Є центри розподілу в Ганновері, Котбусі та Берліні…. Якщо є загроза перевантаження в сусідніх з Україною країнах, ми маємо знову провести кампанію щодо розподілу їх по всьому ЄС. Я перебуваю в постійному контакті з моїми європейськими колегами", - сказав Віссінґ.

На запитання щодо його ставлення до енергетичного ембарго проти РФ міністр зазначив, що Німеччина "дуже швидко запустила всеосяжний пакет санкцій разом зі своїми європейськими країнами-партнерами та США, проте вплив на наше суспільство також необхідно враховувати під час ухвалення рішення про санкції". "Ніщо не було б кориснішим для Путіна, ніж якби ми вчинили дії, які призвели б до сварки і зрештою розділили б наше суспільство", - наголосив він.

"Німеччина дуже добре усвідомлює свою роль і діє відповідально. Ми уникаємо діяти наодинці і діємо в тісній координації з нашими європейськими партнерами", - резюмував Віссінґ.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

США й Україна працюють над організацією телефонної розмови між Зеленським і Трампом

ФРН і Швейцарія домовилися спільно закуповувати засоби ППО в рамках проєкту European Sky Shield Initiative

Профільний комітет розгляне законопроєкт про ратифікацію Угоди про Спецтрибунал у п'ятницю

У Полтаві двоє загиблих і вже 47 постраждалих

Зеленський підписав закон про простежуваність водних біоресурсів

ВАКС розгляне апеляційні скарги на обрання запобіжного заходу Чернишову 7 серпня

В Полтаві ліквідовано пожежі, спричинені ворожим ударом: постраждали 24 особи, двоє загиблих

Удар по Одеському порту - варварський воєнний злочин і частина цілеспрямованої кампанії Росії проти економіки та сільського господарства України - Сибіга

Росія "Іскандером" вбила двох людей в Одеському порту та ще 6-х поранила

Зеленський планує обговорити в Данії деякі деталі ракетної програми

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА