Інтерфакс-Україна
21:04 19.04.2022

Лідери країн НАТО та Євросоюзу заявляють про продовження підтримки України

3 хв читати
Лідери країн НАТО та Євросоюзу заявляють про продовження підтримки України

Лідери країн-членів Північноатлантичного альянсу та Європейського Союзу заявили про намір продовжувати гуманітарну, фінансову та військову підтримку України.

Відповідні заяви вони зробили за підсумками відеоконференції у вівторок.

Так, британський прем'єр-міністр Борис Джонсон заявив, що Україні необхідно поставити додаткове артилерійське озброєння.

"Те, що відбувається, стане "артилерійським" конфліктом, українцям потрібна допомога: ще більше артилерії, і ми її дамо їм", - сказав Джонсон, виступаючи у вівторок у Палаті громад.

Глава британського уряду зазначив, що в ході розмови з американським президентом Джо Байденом він "запропонував зробити довгостроковою метою посилення України настільки, щоб Росія ніколи не наважилася знову вторгнутися".

У свою чергу голова Європейської Ради Шарль Мішель заявив, що в ході конференції обговорювалася необхідність подальшої гуманітарної, фінансової та військової допомоги України, а також, що ЄС створить спеціальний Фонд солідарності Україні, який використовуватиметься для підтримки та відновлення демократичної України.

Водночас президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн повідомила, що ЄС планує ще більше посилити санкції проти РФ і збільшити фінансову допомогу та допомогу у сфері безпеки для України.

"Світові лідери твердо стоять разом у підтримці України. Ми ще більше посилимо наші санкції проти Росії та збільшимо фінансову допомогу та допомогу у сфері безпеки для України. Дякуємо президенту США за скликання цієї важливої телеконференції", - написала фон дер Ляєн у Твіттері у вівторок.

За словами Генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга, "лідери засудили нинішній наступ Росії вздовж лінії фронту на сході України, зокрема з масованим обстрілом, який завдає ще більших людських страждань".

"Лідери наголосили, що президент Путін має негайно покласти край війні, і погодилися з важливістю покладання на Москву ще більш високих витрат доти, доки він цього не зробить. Генеральний секретар поінформував своїх колег про роботу щодо зміцнення стримування та оборони НАТО, наголосивши, що НАТО зробить все необхідне для захисту всіх союзників. Він також проінформував інших лідерів стосовно роботи союзників щодо надання Україні додаткової військової, економічної та гуманітарної допомоги", - йдеться у повідомленні, розміщеному на сайті НАТО.

Канцлер ФРН Олаф Шольц, у свою чергу, заявив, що Німеччина вивчає список зброї, яку запросила Україна, і планує "з'ясувати, що можна поставити швидко". "Списки включають протитанкову зброю та зброю повітряної оборони", - сказав Шольц журналістам у вівторок у Берліні за підсумками відеоконференції.

За його словами, слід постачати зброю, якою українська армія вже вміє користуватися. Канцлер наголосив, що можливості ФРН постачати зброю "майже вичерпані", а також додав, що НАТО не втручатиметься у війну в Україні.

При цьому під час розмови також обговорювалося питання диверсифікації постачання енергоносіїв, щоб знизити залежність західних країн від Росії.

"Учасники розмови наголосили, що готові працювати над диверсифікацією постачань, знижуючи таким чином залежність від російських постачань", - йдеться у пресрелізі, опублікованому Римом за підсумками відеоконференції.

У документі зазначається, що у розмові взяли участь лідери США, Італії, Франції, ФРН, Великої Британії, Канади, Японії, Польщі, Румунії, а також керівники ЄС і генсек НАТО.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Перша черга проєктів Американсько-українського інвестфонду вже формується - Свириденко

ДТЕК обіцяє повернути світло всьому Києву в найближчі години

Бессент: ми прагнемо співпрацювати з партнерами по G7, щоб посилити тиск на Росію

ЄБРР готує додаткові EUR500 млн для термінових закупівель газу "Нафтогазом" – Kyiv Post

Трамп заявив, що предметом обговорення під час зустрічі з Зеленським в п'ятницю буде надання ракет Tomahawk

Сили оборони відбили з початку доби 154 ворожі атаки - Генштаб

Українська делегація на щорічному фінансовому тижні МВФ обговорює енергетику та розвиток співпраці зі США

Трамп: Над урегулюванням у Газі ще належить попрацювати

У деяких районах Києва зникло світло через проблеми на одному з енергооб’єктів, викликані перенавантаженням мережі – влада

"Укрзалізниця" зазнала близько 300 атак з серпня — на чверть більше, ніж за аналогічний період 2024р

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА