Інтерфакс-Україна
18:49 22.04.2022

Боррель від імені ЄС підтримав заклик України до Кремля створити зелені коридори для жителів Маріуполя

2 хв читати
Боррель від імені ЄС підтримав заклик України до Кремля створити зелені коридори для жителів Маріуполя

У зв'язку з ситуацією в Маріуполі високий представник Європейського Союзу Жозеп Боррель заявив, що ЄС підтримує звернення України до Кремля з закликом створити безпечні коридори з гарантією припинення вогню для евакуації мирних жителів.

Текст заяви поширила у п'ятниця Зовнішня дипломатична служба ЄС.

"ЄС підтримує звернення України до Кремля дозволити безпечну евакуацію мирних жителів Маріуполя. Необхідно негайно створити гуманітарні коридори з необхідними гарантіями припинення вогню від "Азовсталі" та інших районів міста в інші райони України. Має бути забезпечений вільний і безпечний доступ для тих, хто доставляє гуманітарну допомогу, відповідно до основних засад прав людини та міжнародного гуманітарного права", - зазначено в заяві.

Боррель констатував, що ось уже кілька тижнів "світ є свідком жорстокого незаконного нападу Росії на Маріуполь, що призвів до широкомасштабних руйнацій міста, зокрема звірств проти мирних жителів під приводом "звільнення" міста".

"Тисячі його жителів були депортовані до Росії або силоміць переміщені на не підконтрольні уряду території України. Незважаючи на різанину, вчинену Росією, в Маріуполі залишається понад 100 тисяч мирних жителів, зокрема близько тисячі людей, які, можливо, сховалися на металургійному заводі "Азовсталь", що захищає Збройні сили України", - додав високий представник, описуючи ситуацію.

Він подякував Україні за її зусилля щодо пошуку дипломатичного рішення для евакуації цивільних осіб, висловивши при цьому жаль, що Росія "не відповідає взаємністю".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Дві людини загинули, троє поранено на Донеччині через ворожі обстріли - ОВА

СБУ затримала коригувальника, який допомагав рашистам знищувати об’єкти Сил оборони на Одещині

Буданов у день пам’яті жертв Голокосту: Пасивна пам’ять не є запобіжником від нових геноцидів, доказ цього – агресія РФ проти України

Місто Броди на Львівщині накрило їдким димом після російського удару по обʼєкту інфраструктури

Кількість постраждалих внаслідок атаки ворожих дронів на Одесу зросла до 23 - ОВА

Кількість загиблих від снігової бурі в США перевищила 30 осіб

Лісовий: У найближчі тижні вчителі розпочнуть отримувати оновлені нарахування зарплати

Міносвіти запустило гарячу лінію для консультацій громад щодо виплати зарплат вчителям

Опитані у застосунку "Київ Цифровий" підтримали найменування 4 скверів

Одна людина загинула, ще 8 постраждали внаслідок ворожих обстрілів Харківської області протягом доби

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА