Інтерфакс-Україна
07:57 29.04.2022

США підтримають рішення Швеції і Фінляндії вступити до НАТО

1 хв читати
США підтримають рішення Швеції і Фінляндії вступити до НАТО

Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що США "рішуче підтримають" Швецію та Фінляндію, якщо вони вирішать вступити до НАТО.

"Ми, звичайно, сподіваємось, що вони ухвалять це рішення. Якщо це те, що вони вирішать, ми рішуче підтримаємо це", - сказав Блінкен під час слухань у палаті представників.

Держсекретар уточнив, що не може назвати точних термінів, коли країни ухвалять рішення, але зазначив, що це питання "дуже активно розглядається обома країнами".

"Як ви знаєте, незабаром відбудеться саміт НАТО. Я очікую, що ми отримаємо конкретну інформацію до моменту, коли він розпочнеться", - сказав Блінкен.

Швеція та Фінляндія висловили зацікавленість у вступі до НАТО після початку російської агресії в Україну.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг дав зрозуміти, що Швеція і Фінляндія будуть прийняті в альянс.

"Це їхнє рішення", - цитує голову НАТО Associated Press.

"Але якщо вони вирішать подати заявку, Фінляндія та Швеція будуть тепло прийняті, і я очікую, що цей процес пройде швидко", - наголосив він.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський: Звіт Єврокомісії підтверджує: Україна впевнено рухається до членства у Євросоюзі та готова відкрити кластери 1, 2 та 6

Кос: Єврокомісія застосує ранню інтеграцію до країн-кандидатів в ЄС в діяльності, яка планується зараз

Експосадовець КМДА підозрюється закупівлі генераторів зі збитками майже у 5 млн грн - прокуратура

Єврокомісія: Україна віддана вступу до ЄС, просуваючись у ключових реформах - Пакет розширення

Кос: розширення ЄС – це реалістична можливість у найближчі роки

Рада має намір надати право на відстрочку від мобілізації військовослужбовцям, які рік служили за контрактом "18-25"

Кос: Європейська рада має всі підстави відкрити переговорні кластери з Україною до кінця листопада

Зеленський зустрівся з "азовцями", що ведуть оборону на добропільському напрямку, говорили про зброю та потреби бригад

Рада підтримала у першому читанні законопроєкти щодо пільгового режиму для промінвестицій

Окупанти вбили на Харківщині двох цивільних із білим прапором – Офіс генпрокурора

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА