15:04 29.04.2022

Російські окупанти здійснюють посилені фільтраційні заходи в Маріуполі, не впускають і не випускають чоловіків - Денісова

2 хв читати
Російські окупанти здійснюють посилені фільтраційні заходи в Маріуполі, не впускають і не випускають чоловіків - Денісова

Російські окупанти посилюють фільтраційні заходи в заблокованому Маріуполі (Донецька область), не впускають і не випускають чоловіків, а також здійснюють перепис нерухомого майна українців, повідомила уповноважена Верховна Рада з прав людини Людмила Денісова.

"Щоб в'їхати до міста, потрібно не лише мати папір про "фільтрацію", а й маріупольську реєстрацію чи докази про те, що прямуєш до родичів першої лінії - батьків чи дітей. Окупанти не впускають і не випускають чоловіків. За наявності "довідки про фільтрацію" найпростіший спосіб в’їзду до міста - через село Виноградне. Втім, там утворилися великі черги через посилену перевірку", - написала Денісова у своєму фейсбуці.

Крім того, за інформацією омбудсмена, російські окупанти також запровадили додаткові пункти перевірки в самому місті. Так, до фільтраційного табору села Безіменне вивезли майже всіх чоловіків. Навіть після проходження фільтрації їх уже понад тиждень не випускають додому.

"У Маріуполі загарбники через голів ОСББ збирають інформацію про вцілілі квартири з метою їх інвентаризації та збору даних щодо місцеперебування власників", - повідомила Денісова.

Омбудсмен назвала дії країни-агресора в Маріуполі актом геноциду українського народу. Також вона наголосила, що, обмежуючи свободу пересування громадян, країна-окупант порушує Міжнародний пакт про громадянські та політичні права 1966 р., стаття 12 якого гарантує кожному право на вільне пересування.

"Звертаюся до Комісії ООН із розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення РФ в Україну врахувати ці факти воєнних злочинів РФ і порушень прав людини в Україні", - закликала Денісова.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА