Інтерфакс-Україна
13:05 05.05.2022

Глава УІНП про збереження пам'яті про російсько-українську війну: Це буде вперше в історії України свідомий, всезагальний і чесний процес меморіалізації

2 хв читати
Глава УІНП про збереження пам'яті про російсько-українську війну: Це буде вперше в історії України свідомий, всезагальний і чесний процес меморіалізації

Глава Українського інституту національної пам'яті (УІНП) Антон Дробович вважає, що меморіалізація пам'яті про російсько-українську війну вперше в історії України буде свідомим, всезагальним і чесним процесом.

"Це буде великий цикл філософських роздумів, художніх творів, і, звісно, в публічному просторі це буде всезагальний післявоєнний тренд. Ця меморіалізація точно буде живою, а не за розпорядженням згори, як у радянський час, коли маркування міст відбувалося під тиском партійної верхівки. Відповідно, ми як суспільство отримаємо можливість створити затишний публічний простір, у якому самі будемо жити й осмислено його формувати. Не під тиском політичної кон’юнктури, а від сили своїх переживань, міркувань і емоцій", - сказав Дробович в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна", коментуючи майбутню меморіалізацію пам'яті про нинішню війну.

Глава УІНП вважає, що це буде вперше в історії України свідомий, всезагальний і чесний процес меморіалізації.

"Ми часто переживали, що в нас кругом туга, так от, це буде процес, де буде багато чесного й непафосного людського героїзму", - упевнений він.

На думку Дробовича, під час формування повоєнного міського простору окремі елементи можна зберегти в такому вигляді, як воно є.

"Наприклад, у Бородянці є погруддя Шевченка з пошкодженою головою. В коментарях багато людей пишуть, що давайте так і залишимо, давайте збережемо. Це дуже красномовна історія: з одного боку, прострілений Тарас, а з іншого, скульптура сама по собі така динамічна, що він сприймається як живий. Навіть прострілений, але живий. Це ті образи, які можна зберігати. Але знову ж таки, все в розумних межах. Ми не можемо консервувати цілі квартали", - зазначив глава УІНП.

Водночас він припустив, що в якомусь одному місці, може, й доцільно зберегти одну зруйновану вулицю, щоб показати реальність цієї війни.

Щодо можливого створення музею історії російсько-української війни за прикладом музеїв Другої світової, Дробович заявив, що такий музей буде однозначно створено, але в якому форматі – це наступне питання, яке вже обговорюється в Міністерстві культури та інформаційної політики.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Чернишов задекларував 2,2 млн грн витрат на адвокатські послуги

Швеція надасть Україні понад 10 нових артилерійських стволів Archer, засоби далекобійного удару

Внесення частини застави за Чернишова було особистим рішенням співробітниці DIM - пресслужба компанії

Літак Зеленського здійснив посадку в Данії

Прокуратура зобов’язала підприємця знести самовільно зведені будиночки на Деснянських луках біля Троєщини

Дві волонтерки УЧХ отримали найвищі міжнародні нагороди для медиків

Директор фірми, яка внесла частину застави за Чернишова, заявив журналістам, що вперше про це чує

США переглянули поставки зброї не лише для України, стверджують у Білому домі - ЗМІ

До ЄРДР внесено кримінальну справу щодо інциденту на трасі М-06 на Житомирщині

Україна добилася збільшення потужності перетину для експорту е/е з 650 МВт до 900 МВт

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА