10:35 09.05.2022

Боррель вважає, що ЄС міг би використати заморожені російські кошти для фінансування відновлення України

1 хв читати
Боррель вважає, що ЄС міг би використати заморожені російські кошти для фінансування відновлення України

Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель вважає, що ЄС міг би вилучити російські резерви, що зберігаються на території Європи, та спрямувати їх на відновлення України.

"Я активно виступив би за це, оскільки це цілком логічно", - сказав він в інтерв'ю, опублікованому в газеті The Financial Times у понеділок.

"Європейська Комісія повідомила, що відновлення України може коштувати сотні мільярдів євро, і в європейських столицях могли б розглянути можливість вилучення російських активів, заморожених за кордоном, для того, щоб допомогти заплатити за відновлення України (...)", - цитує FT слова Борреля.

При цьому Боррель провів аналогію з Афганістаном - США взяли під контроль мільярди доларів активів, що належать Центральному банку Афганістану, для того, щоб, можливо, використати їх частково для компенсацій жертвам тероризму, а також для надання гуманітарної допомоги країні.

"У наших кишенях є гроші, і хтось повинен пояснити мені, чому з афганськими грошима так робити добре, а з російськими - ні", - сказав Боррель.

"Представники ЄС розглядали питання про те, чи можливо якимось чином спрямувати резерви Росії на відновлення України, але Брюссель не просунувся вперед із якимись політичними пропозиціями на цю тему", - зазначає видання.

FT нагадує, що "невдовзі після початку конфлікту ЄС і його союзники заморозили сотні мільярдів доларів зарубіжних активів центробанку Росії".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА