15:09 10.05.2022

РФ втратила членство у низці міжнародних інституцій у сферах економіки, транспорту, енергетики, комунікацій - МЗС

2 хв читати
РФ втратила членство у низці міжнародних інституцій у сферах економіки, транспорту, енергетики, комунікацій - МЗС

Після початку широкомасштабної агресії проти України Росія втратила членство у низці міжнародних інституцій у сферах економіки, транспорту, енергетики, комунікацій, академічній, науковій галузях, а також у багатьох спортивних організаціях, повідомила перший заступник міністра закордонних справ України Еміне Джапарова.

"Ми видавили РФ зі Всесвітньої туристичної організації, Дунайської комісії, низки міжнародних інституцій у сферах економіки, транспорту, енергетики, комунікацій, академічній, науковій галузях, а також у багатьох спортивних організаціях", - сказала Джапарова на брифінгу в Медіацентрі "Україна" Києві у вівторок.

За її словами, першою організацією, звідки Україна видавила РФ, стала Рада Європи.

"Наступною нашою великою перемогою стало видавлювання РФ із Женеви, зокрема Ради з прав людини. Це майданчик, який РФ традиційно псувала і паплюжила все те, чим ми займалися, розмиваючи деталі, намагаючись втручатися у звіти, які писали чиновники ООН, особливо в питаннях порушення прав людини", - розповіла Джапарова.

Крім того, Росія позбавлена статусу спостерігача і з нею припинено співпрацю в Європейській організації з ядерних досліджень, Організації економічного співробітництва та розвитку, Організації американських держав.

"Ми вже заблокували призначення кандидатур Росії в рамках програм допоміжних органів та спеціалізованих установ ООН або пов'язаних із ними інституцій, комісії ЕКОСОР та конвенційних органів", - зазначила Джапарова.

Заступник глави МЗС додала, що протягом квітня Росія вперше за останні десятиліття втратила місце у складі комітету ООН з питань неурядових організацій, у виконавчій раді ЮНІСЕФ та виконавчій раді ООН-Жінки.

"У рамках ЮНЕСКО 46 країн спочатку відмовилися брати участь, оголосили про свій бойкот проведенню 45-ї сесії Комітету Світової спадщини в Казані, а потім 21 квітня бюро Комітету Світової спадщини ухвалило рішення про перенесення 45-ї сесії комітету, яку раніше планували провести в Казані", - підсумувала вона.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Війська РФ увечері обстріляли Херсон, троє поранених

Раді пропонують відкликати Безуглу з посади заступниці голови комітету з нацбезпеки

Жовква: Наступні п'ять років - це вікно можливостей, яке Україна та ЄС мають використати дуже мудро

До Києва прибула Консультаційна група високого рівня з питань вступу України до ЄС

Перші EUR1,4 млрд непередбачених доходів від знерухомлених росактивів надійдуть до Європейського мирного фонду наступного тижня і підуть на військову допомогу Україні

Угорщина продовжує блокувати виплату чергового траншу до Європейського мирного фонду для України - Боррель

Боррель: Діяльність Орбана проти політики ЄС має наслідки - я прийняв рішення провести наступне неформальне засідання не в Будапешті, а в Брюсселі

Ворог завдав ракетного удару по Одещині, пошкоджена адмінбудівля приватного підприємства, склади, цивільні автомобілі

Буданов про вбивство Фаріон: Ми не маємо права терпіти подібні злочини і продовжимо захищати Україну як на фронті, так і всередині нашої держави

Підозрювані у заволодінні майже 100 млн грн під час будівництва сховища відпрацьованого ядерного палива "Енергоатому" постануть перед судом - САП

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА