22:14 12.05.2022

Рада ухвалила закон щодо боротьби з "реєстраційним рейдерством" та рейдерськими "лазівками"

2 хв читати
Рада ухвалила закон щодо боротьби з "реєстраційним рейдерством" та рейдерськими "лазівками"

Верховна Рада у четвер ухвалила 331 голосом закон "Про внесення змін до деяких законів щодо вдосконалення механізму протидії рейдерству" (№ 3774), який був внесений до Ради ще на початку липня 2020 року та прийнятий у першому читанні в квітні минулого року.

"Прийняття цього закону особливо актуальне зараз, враховуючи поновлення роботи державних реєстрів та угод із нерухомістю. Він допоможе убезпечити і бізнес, і громадян від спроб реєстраційного мародерства", – наголосила один із авторів документа, голова Тимчасової спеціальної комісії з питань захисту прав інвесторів Галина Янченко (Фракція "Слуга народу").

Як зазначається у повідомленні на сайті "Слуги народу", закон, який набуде чинності через два місяці після опублікування, надає право Міністерству юстиції забороняти проведення реєстраційних дій на період розгляду скарги на реєстраційні дії. Це дозволить оперативно зупиняти розпочате рейдерське захоплення, блокувати штучне створення фігури сумлінного набувача та забезпечувати належне виконання прийнятого Мін'юстом за результатами розгляду скарги рішення.

Документ також удосконалить процедуру розгляду скарг, виключивши положення, які дозволяють несумлінним особам блокувати розгляд скарг Мін'юстом, запроваджуючи обов'язкове оприлюднення прийнятих Мін'юстом рішень на офіційному вебсайті.

Крім того, документ збільшує строк на оскарження реєстраційних дій з 60 календарних днів до 3 місяців з одночасним впровадженням граничного терміну (3 роки з дня проведення оскарження реєстраційної дії), після закінчення якого право на відповідне адміністративне оскарження не може бути реалізовано.

Документ також скасовує процедуру зупинення розгляду документів, поданих для державної реєстрації юросіб, фізосіб – підприємців і громадських формувань.

Під час підготовки законопроєкту до другого читання до нього було внесено норму, що юрособа (крім АТ, повного та командитного товариства) має попередньо ухвалити рішення про угоду щодо розірвання договору оренди (субаренди) сільгоспземель загальними зборами учасників або іншим вищим органом юрособи (крім випадку, якщо статутом прямо передбачено, що така угода не є значною). Інакше така угода є нікчемною.

Встановлюється також, що робоче місце держреєстратора може бути розташоване виключно у населеному пункті за місцезнаходженням відповідного суб'єкта та/або центру надання адміністративних послуг.

Серед інших змін, "виправлення помилки, відомостей, що впливають на права третіх осіб, здійснюється державним реєстратором виключно за наявності згоди таких осіб або на підставі судового рішення".

Крім того, закон встановлює особливості проведення реєстраційних дій в автоматичному режимі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Визначених Укренерго лімітів вистачить Києву 24 травня в середньому на 76% потреб, діятимуть графіки відключень

Рада має намір дозволити банкам розкривати банківську таємницю на запити Мін'юсту і нотаріусів

Активні бойові зіткнення в районах Кліщіївки й Андріївки тривають - ОСУВ "Хортиця"

Прем'єр Греції підтвердив свою участь у Саміті миру

Рада має намір дати можливість засудженим працювати на підставі цивільно-правових договорів

Прем'єр-міністр Норвегії підтвердив участь країни в Саміті миру

Рада має намір розвантажити Київський міський окружний адміністративний суд від накопичених судових справ

110 ОМБ ім. генерал-хорунжого Марка Безручка: Ще мінус два літаки окупантів на нашому напрямку

ВР хоче вдосконалити судовий контроль за виконанням рішень судів

NAUDI став співорганізатором Першого американсько-українського Саміту виробників зброї

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА