Інтерфакс-Україна
07:54 14.05.2022

Рада ЄС та Європарламент досягли попередньої угоди про зміцнення кібербезпеки у всьому союзі

2 хв читати
Рада ЄС та Європарламент досягли попередньої угоди про зміцнення кібербезпеки у всьому союзі

Рада ЄС повідомила у п'ятницю, що дійшла попередньої угоди з Європарламентом щодо зміцнення кібербезпеки в масштабах Євросоюзу.

"Сьогодні Рада ЄС та Європейський парламент погодили заходи щодо гарантування високого загального рівня кібербезпеки в союзі, щоб ще більше підвищити стійкість та можливості реагування на інциденти як у державному, так і приватному секторах, а також у ЄС загалом", - йдеться в комюніке, опублікованому в Брюсселі.

У документі повідомляється, що після схвалення нова директива під назвою NIS2 замінить чинну директиву про безпеку мереж та інформаційних систем (NIS).

Як пояснюють у Брюсселі, NIS2 "встановить базовий рівень для заходів щодо управління ризиками кібербезпеки та зобов'язань зі звітності у всіх секторах, на які поширюється дія директиви, таких як енергетика, транспорт, охорона здоров'я та цифрова інфраструктура".

Переглянута директива спрямована на усунення розбіжностей у вимогах до кібербезпеки та реалізації заходів кібербезпеки в різних державах-членах ЄС. Для цього вона встановлює мінімальні правила для нормативно-правової бази та визначає механізми для ефективної співпраці між відповідними органами у кожній державі ЄС.

NIS2 оновлює список секторів та видів діяльності, на які поширюються зобов'язання щодо кібербезпеки, та передбачає засоби правового захисту та санкції для забезпечення дотримання відповідних правил.

Директива також офіційно заснує Європейську мережу організацій у зв'язку з випадком кіберкриз - EU-CyCLONe, - яка підтримуватиме скоординоване управління великомасштабними інцидентами кібербезпеки, наголошується в повідомленні Ради ЄС.

Того ж дня Єврокомісія (ЄК) вітала досягнуту "політичну угоду між Європейським парламентом та державами-членами ЄС щодо директиви про заходи забезпечення високого загального рівня кібербезпеки в союзі", нагадавши, що проєкт директиви NIS2 було запропоновано ЄК у грудні 2020 року.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Уражено два російські літаки Су-27 на аеродромі Бельбек на ТОТ Криму – СБУ

Ворог окупував за добу 12,6 кв.км на двох напрямках – DeepState

Петиція про єдиний колір утеплених фасадів житлових будинків у Києві не набрала необхідної для розгляду кількості голосів

Кабмін розподілив понад 100 млн грн на ремонт лікарень на Миколаївщині та Харківщині і будівництво укриттів в Запорізькій області

Кабмін: 1,5 тис. шкіл отримають від ЮНІСЕФ по 420 тис. грн на підготовку до зими та підвищення енергетичної стійкості

Кабмін виділив 147,8 млн грн на допомогу мешканцям села Березина, які постраждали внаслідок вибуху на підприємстві

ППО знешкодила 31 із 51 БпЛА, зафіксовано влучання балістичних ракет та 20 безпілотників на 15 локаціях

Ворог атакував Херсонщину: восьмеро постраждалих, з них дві дитини

Окупанти за добу втратили 1090 особи та 131 од. спецтехніки - Генштаб

Сили оборони уразили ворожий військовий корабель та бурову платформу на нафтогазовому родовищі в Каспійському морі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА