17:51 16.05.2022

Окупанти запровадили процедуру "фільтрації" у кожному тимчасово окупованому місті України - Денісова

1 хв читати
Окупанти запровадили процедуру "фільтрації" у кожному тимчасово окупованому місті України - Денісова

Російські окупанти запровадили процедуру "фільтрації" у кожному тимчасово окупованому місті України, процедуру також проходять люди, які були примусово депортовані до РФ, повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

"За даними партнерських правозахисних організацій, її пройшли вже понад 37 тисяч громадян. Зараз цю процедуру також проходять люди, які були примусово депортовані в РФ. Для "особливо небезпечних" в ідеологічному розумінні та "неблагонадійних" українців "фільтрація" стає постійною – люди змушені її проходити кожні три дні", - написала вона у фейсбуці.

За словами омбудсмена, громадян України допитують, ретельно оглядають, при цьому утримують у нелюдських умовах, принижують і катують.

"Це не просто дискримінація українців за ознакою національності, це один із елементів тотального геноциду нашої нації", - наголосила Денісова.

Вона також додала, що будь-який примус фізичного чи морального порядку до цивільного населення, зокрема з метою отримання від них чи від третіх осіб будь-яких відомостей, є грубим порушенням міжнародного гуманітарного права та звичаїв ведення війни.

"Звертаюся до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення РФ в Україну врахувати ці факти воєнних злочинів та порушень прав людини в Україні з боку держави-окупанта", - закликала омбудсмен.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА